Na mieszkańców czekają przy ul. Brzegowej

  • 05.02.2020, 21:45 (aktualizacja 06.02.2020, 09:03)
  • Tomasz Ratuszniak
Na mieszkańców czekają przy ul. Brzegowej Od lewej: Małgorzata Szymaszek, Kazimiera Kłok, Mirosław Bystrek, Mariusz Blezień, Halina Cholewa, Jakub Nawrot, Antoni Lechowicz, Kamil Dworak, Marzena Królikowska, Maciej Grabowiec i Renata Ziębia.
Na co najczęściej narzekają mieszkańcy Zatorza? Na bezpieczeństwo i stan dróg. Dlatego tymi właśnie sprawami Rada Osiedla Słoneczne zajmuje się w pierwszej kolejności.

Mariusz Blezień, który funkcję przewodniczącego rady przejął jeszcze w poprzedniej kadencji, a w czerwcu zeszłego roku wybrany został ponownie, przypomina, że organ ten składa się ze społeczników. Osób, które za swoją działalność nie pobierają wynagrodzenia.
- Wszystkim nam zależy, by na osiedlu żyło się lepiej i w tym kierunku chcemy działać - przekonuje.
Stąd m.in. spotkanie z komendantem policji, które zorganizowali w połowie grudnia i m.in. jego deklaracja o zwiększeniu liczby patroli na osiedlu.
Przewodniczący zapowiada również, że rada, za pośrednictwem policji, chce wnioskować o montaż dodatkowych kamer miejskiego monitoringu. To szczególnie ważne z uwagi na burdy i pobicia, do których dochodzi tam dość regularnie.
Równie ważna jak bezpieczeństwo jest poprawa stanu dróg, o co mieszkańcy, z dość marnym skutkiem, upominają się od lat.
Mariusz Blezień wymienia cztery ulice, które wymagają natychmiastowej interwencji. Pierwszą jest Brzegowa, na której przebudowę projekt powstał już w zeszłym roku, ale pieniędzy na prace nie ma w budżecie. Później ul. Witosa, która czeka na dokończenie, Sportowa, która wymaga naprawy i Sikorskiego, gdzie trzeba wykonać nową nawierzchnię wraz z kanalizacją.
Potrzeb pewnie jest więcej, jednak radni osiedlowi nie o wszystkich wiedzą. Dlatego liczą na współpracę mieszkańców.
By wyjść im naprzeciw w każdy pierwszy czwartek miesiąca w siedzibie przy ul. Brzegowej 42 (pomieszczenia, w których wcześniej mieściło się OHP, a później biblioteka) organizują dyżury. Członkowie zarządu czekają tam na mieszkańców od godz. 17:00 do 18:00.
Rada prowadzi też profil na FB. Znaleźć go można pod adresem: facebook.com/SloneczneDebica/.
- W ten sposób także można przekazywać nam swoje uwagi i sugestie - namawia Mariusz Blezień.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe