117 000 zł dla Chemika Pustków

  • 02.02.2017, 08:46
  • rys
117 000 zł dla Chemika Pustków GOSiR w Pustkowie - Osiedlu
Ministerstwo Sportu i Turystyki ogłosiło listę samorządów i klubów z całej Polski, które dostaną pieniądze na naukę pływania w roku 2017. Nie ma na niej żadnego miasta ani gminy z naszego powiatu, jest za to Klub Sportowy Chemik Pustków i to z najwyższą kwotą, przyznaną na Podkarpaciu.

W ramach programu powszechnej nauki pływania "Umiem pływać 2017" dofinansowanie otrzyma 11 samorządów z Podkarpacia i 11 klubów sportowych. Klub z Pustkowa - Osiedla dostanie 117 000 zł i jest to najwyższa kwota, przyznana w ramach tegorocznej edycji programu w naszym województwie.
Chemik naukę pływania prowadzi na obiektach Gminnego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Pustkowie-Osiedlu.

rys

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (35)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
hej-t :-)
hej-t :-) 08.02.2017, 13:09
Nowa dyrektor MOSiR nie ma problemu z wymieniem źródeł, które mogą przyczynić się do uzupełnienia zaplecza sportowego. – Będziemy pisać projekty i składać do ministerstwa sportu i Urzędu Marszałkowskiego – mówi Marta Pawełko – Tokarz /to dla przypomnienia/ - a teraz czekam na wyjaśnienia. Może czas z powrotem wrócić na poprzednie stanowisko w Nordisk albo Multimedia a nie opowiadać banialuki na prawo i lewo.
Magda
Magda 06.02.2017, 15:06
czyzby tchórzostwo? Moze Obserwator zapyta bezposrednio odpowiedzialne osoby? Warto by poinformowac zainteresowanych, zaraz koniec roku bedzie!
Magda
Magda 06.02.2017, 07:44
"darmowej" nauki nie ma nie bylo zeszły semestr i nie ma wciąż, mialo byc po feriach, ale odesłano dzieci ze bedzie od 1 marca! Corka jest zalamana, czy wogole bedzie cos z tej "darmowej uchwalonej nauki" . Czy ktos jest opowiedzialny za to że dzieci, po raz pierwszy z tej nauki nie skorzystaja, to powazna sprawa.
tata
tata 06.02.2017, 14:10
Pani Marto czekamy na odpowiedzi.
Moje dziecko również czeka na basen. A w temacie cisza.
siostra
siostra 06.02.2017, 15:21
Na którą salę ten basen przynieść?
rodzic
rodzic 05.02.2017, 21:47
Mam nadzieję że p. Marta Pawełko-Tokarz odpowie jutro (jak już wypije kawę) na pytania o brak dostępności obiektów MOSIR w pierwszym półroczu (zajęć na basenie) dla klas 1-3 spowodowanych remontem, a nie będzie odsyłać "z zapytaniem do szkoły". Chyba że moje zapytanie po traktuje jako atak/hejt/zamach.
debica
debica 04.02.2017, 08:22
Ależ proszę bardzooo.to tylko komentowanie rzeczywistości i nazywanie rzeczy po imieniu, bez dorabiania ideologii żadnej..dzis mocno nadużywane jest słowo hejt, tak samo mocno jak nadużywa się słowa adhd wśród dzieci i młodzieży . A skoro jest sie popularną osobą z cytowanego tekstu krytyka jest nieodłącznym elementem takiej funkcji publicznej.To wszystko i nic ponadto.
hej hej
hej hej 04.02.2017, 18:13
Bardzo słusznie, ale to tak już jest, odmienne zdania i od razu hejt, widać merytorycznie brak argumentów
debica
debica 05.02.2017, 09:30
oczywiście, krytyka to wkalkulowane ryzyko zawodowe i obywatele maja prawo oceniać, zreszta jest tez druga grupa "dupowłazów" ktorzy bezkrytcznie, bezmyślnie, bezrefleksyjnie przytakują i to jest ta najgorsza choroba cywlizacyjna!!!
Pochwały łatwo zgraniać, ale o dojrzałości swiadczy raczej to jak się znosi krytyke.
tak wlasnie
tak wlasnie 03.02.2017, 10:11
a to że dzieci nie mogly przez pol semestru z tej nauki korzystac to co??? remonty dobra rzecz ale wykonuje sie je w przerwie technicznej np w wakacje! a tak pol roku na marne! widac braki merytoryczne i wogole w sprawowaniu wladzy w mosirze, dopiero się uczy wladza co to znaczy budzet i samorzad i funkcja publiczna...tylko szkoda ze na żywym organizmie..
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 03.02.2017, 10:47
Autor: Dominik Olszewski
Kiedy ja zastanawiam się jak dobrze zacząć tekst, miliony hejterów w całym internecie zgodnie ze swoją nomenklaturą hejtują – hejtują wszystko co się da i gdzie się tylko da, hejtują nawet siebie nawzajem, w końcu z samego znaczenia hejtu ciężko jest wydusić nawet odrobinę jakiegokolwiek szacunku. Kim są naprawdę, skąd się wzięli, co dokładnie oznacza hejtowanie i jaki jest jego fenomen?

Definicji hejtera nie znajdziemy w encyklopedii PWN, ale kilka z nich znajduje się w sieci. Szczególnie do gustu przypadły mi jednak dwie ze słownika slangu i mowy potocznej, idealnie trafiające w punkt. Według jednej z nich hejter to „zazdrosny koleś, który nie potrafi cieszyć się sukcesem kogoś innego, dlatego próbuje wytknąć w nim wszystkie możliwe wady”. Według drugiej to „anonimowy lamus, który ukrywa się pod nickiem, dogryzając wszystkim, najczęściej ludziom popularnym. Swoimi postami zaśmiecają sieć”. Co ciekawe, w drugiej z nich możemy dostrzec trochę hejtu, który autor opisu wylewa na samych hejterów, wyjaśniając kim oni są. Skomplikowane jak boliwijska telenowela? To tylko pokazuje jak głębokie jest to zjawisko i jak ciężko się go ustrzec.
Hejter z założenia nienawidzi wszystkiego i wszystkich, ze szczególnym uwzględnieniem najbardziej popularnych osób, które mówiąc ich językiem objeżdżają na wszelkie sposoby. Ich najmocniejszą bronią są komentarze – na forach, na stronach internetowych i zdecydowanie najczęściej na portalach społecznościowych. Jego zachowanie przypomina nieco pijaka, który ma ewidentny problem z alkoholem, pije tyle, że praktycznie nie dopuszcza do kaca. Mimo to twierdzi, że wcale nie pije, jest tylko smakoszem, może przestać, kiedy zechce i że winni są wszyscy dookoła, tylko nie on sam. To wszystko dąży do gigantycznej hipokryzji, z której ciężko się wyplątać.
Nasuwa się pytanie jak walczyć z hejterami i czy da się ich w jakiś sposób wyplewić? Czarek Pazura w filmie „Chłopaki Nie Płaczą” mówił tak o kobietach: „Z babami trzeba krótko, bez przesadnej czułości, jak raz zauważy, że ma nad Tobą kontrolę, to przegrałeś”, teraz wystarczy frazę „z babami”, zamienić na „z hejterami”. Tam był jeszcze fragment o zakładaniu chomąta, jak robili w XII wieku polscy chłopi. Co prawda hejterom nie założymy chomąta, ale możemy ich po prostu lekceważyć, mówiąc bardziej hejeterskim językiem olać. Z hejterami nie wolno wchodzić w dyskusję, ponieważ to właśnie ich najbardziej napędza.
Fizyczny
Fizyczny 08.02.2017, 14:32
A Pani Dyr. w trakcie pracy niech się zajmuje pracą a nie bawieniem się wypisywanie bzdur! A co na to OL że Urzędnicy o 10:11 siedzą na necie?
KS
KS 02.02.2017, 11:28
warto starać się o każdą kasę i mieć plecy gdzie trzeba,
rkoch
rkoch 02.02.2017, 11:02
Piłkarski klub Chemik Pustków dostał dofinansowanie na naukę pływania, a kluby pływackie które rzeczywiście prowadzą dzieci i mają sukcesy nic nie dostały?
dcc
dcc 02.02.2017, 10:20
a co na to Pawełko-Tokarz ? jakieś konkretne info ? czy jak zwykle ble-ble-ble ?
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 02.02.2017, 11:40
Jak zwykle rzetelna i konkretna informacja : nauka pływania dla klas 1-3 ze wszystkich szkół podstawowych miasta Dębica uchwałą Rady Miasta odbywa się za darmo w RAMACH LEKCJI WYCHOWANIA FIZYCZNEGO co nie pozwala nam na złożenie wniosku o dofinansowanie, proszę sobie to sprawdzić na stronie Ministerstwa Sportu, który wyraźnie określa, kto może się starać o takie dofinansowanie, jeśli jakiś MOSiR lub klub sportowy prowadzi naukę pływania poza godzinami szkolnymi to jak najbardziej o taką dotację może się starać. Uważam, że Radni Dębicy podjęli dobrą uchwałę, bo dzieci uczą się pływać w ramach godzin szkolnych co odciąża rodziców i oszczędza czas dzieci na inne zajęcia pozalekcyjne. Gdyby Pan/Pani dcc potrzebowali dodatkowych informacji to zapraszam do MOSiR. Chętnie wyjaśnię :-)
Rodzic
Rodzic 02.02.2017, 16:33
Szanowna Pani, czy w tym roku szkolnym prowadzone są zajęcia na basenie dla klas 1-3? Na pewno nie w Sz.P. nr 11. Proszę to wytłumaczyć.
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 02.02.2017, 18:14
To czy dzieci z klas 1-3 mają zajęcia na basenie czy na innym obiekcie to nie jest decyzja MOSiR. Proszę o to zapytać w szkole.
Rodzic
Rodzic 03.02.2017, 13:49
Pytałem. Podobno to przez remont na obiekcie MOSIR. Więc jak to jest?
von Mises
von Mises 02.02.2017, 12:07
To też nie jest rzetelna informacja, to że dzieci mają naukę czegoś tam za darmo jest bzdurą, to inna forma płatności, nie bezpośrednio przez rodziców tylko przez WSZYSTKICH podatników - bo nie ma nic za darmo, no chyba że nauczyciele i ratownicy pracują bez wynagrodzeń :D
Marta Pawełko-Tokarz
Marta Pawełko-Tokarz 02.02.2017, 18:21
To jest rzetelna informacja. W Dębicy rodzice nie płacą za naukę pływania w klasach 1-3 a więc jest bezpłatna. A czy dotacja na pływanie jest z miasta czy z Ministerstwa to są to pieniążki nas wszystkich podatników. To z podatków utrzymywane są drogi, szkoły, szpitale etc.
zainteresowany
zainteresowany 03.02.2017, 19:56
Odpowie pani na zapytanie o remont I brak dostępności przez niego dla dzieci basenu?
ppkt
ppkt 03.02.2017, 21:38
Przeciez remont dawno skonczony. Jeszcze dlugo przed swietami oddali.
pp
pp 02.02.2017, 19:17
Lepiej tak wydawać publiczne pieniądze niż dawać tym darmozjadom na Wiejskiej. To są oczywiste sprawy i nie trzeba ludziom normalnie myślącym tłumaczyć.
von Mises
von Mises 02.02.2017, 18:48
Czyli jeśli za coś płacą wszyscy to jest bezpłatne (mimo że płatne) a jak płacą bezpośrednio zainteresowani to jest po prostu płatne, chociaż w tym przypadku bezpłatne bo nie płacą
:) dobre

idiot hunter
idiot hunter 02.02.2017, 19:24
Czy masz cos konkretnego do powiedzenia czy bedziesz tak pier...bez konca. Jak jest seans w kinie i wstęp wolny to jest to bezplatny seans czy platny dla klienta?
von Mises
von Mises 02.02.2017, 19:43
Jak jest "bezpłatny" seans w kinie to znaczy ze płacą wszyscy podatnicy (no chyba że sponsor prywatny wyłoży pieniądze)
Bo wyobraź sobie że prąd kosztuje, sala kinowa kosztuje, i czas pracy obsługi kinowej też kosztuje, film kosztuje, jego licencja czy co tam jest
A zatem bezpłatny seans również kosztuje - ale niespodzianka, nie?
Wszystko kosztuje, jest kwestia kto jak i ile zapłaci i w jakiej formie
I tego nie zmienią nawet twoje bluzgi, aczkolwiek rozumiem, socjal-świat się wali i trzeba zareagować agresję bo czujesz ze się wygłupiasz ale jeszcze nie do końca łapiesz o co chodzi xD
witch hunter
witch hunter 02.02.2017, 21:27
Sponsor prywatny który dorobił się na wyzysku ludu pracującego. Bo skoro miał jakikolwiek zysk to znaczy, że zapłacił za mało robotnikom. A robotnicy zapłacili podatki za które są szkoły, wojsko, policja itp. Więc lepiej będzie jak prywaciarz nie osiągnie zysku a robotnik nie zapłaci żadnego podatku. Ot von Mises obalił/ła dorobek kilku tysięcy lat. von Mises sama się obroni, sama nauczy, itd. Ciekawe z czego Mises będzie żyła, może coś produkujesz, ale jak nie ma policji i wojska to zamiast ci płacić wezmę maczugę i dam ci w łeb. Lem ciągle żywy: Dopóki nie miałem internetu nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów.
A socjal to się wali ale u naszych sąsiadów z zachodu, ze względów oczywistych, niewygodnych z politycznej poprawności.
von Mises
von Mises 02.02.2017, 21:47
Nieźle masz zryty beret, współczuję
Choć do końca chce wierzyć ze po prostu nie umiesz czytać ze zrozumieniem
Piszesz takie brednie ze szok, i na dodatek wciskasz je innym, że tak uważają
Państwo ma chronić życie, wolność i własność!!!
ble ble ble
ble ble ble 04.02.2017, 00:37
Jego opinię zdają się potwierdzać wyniki badania SW Research. Pytani o cechy opisujące modelowego hejtera respondenci najczęściej wskazywali zawiść (50 proc.), zazdrość (45 proc.) i silne poczucie odrzucenia (29,9 proc.).
Osoby anonimowe w internecie tzw. anonimy, zazwyczaj mają na celu obrażanie - jaki jest twój stosunek do takich osób? Czy jest jakieś wyjaśnienie dlaczego nie odkrywają swojej tożsamości?
Wyjaśnienie jest dosyć proste. Oni boją się ujawnić, ponieważ jeżeli nikt nie wie kim są nie będą ich hejtować. Przeważnie są to osoby zakompleksione i hejtują osoby lepsze od nich. Czują się wtedy lepiej, bo myślą, że ktoś się tym przejmie. Nie ujawniją swoich twarzy i danych, bo wiedzą że nie są idealni. Po przez hejty polepszają swoje samopoczucie i samoocenę. Hejterami są też często osób, które uważają się za lepsze i lubią wyśmiewać się z innych. Wtedy wybierają sobie na "ofiary" ludzi słabych psychicznie. Wiedzą, że oni się tym bardzo przejmą i będą jeszcze gorsi. Z hejtami jest podobnie jak z wyśmiewaniem się z kogoś w szkole, bo np. jest grubszy, biedniejszy, wyznaję inną religię itp. Polska jest mało tolerancyjnym krajem i stąd też bierze się tak dużo hejtów.
Osoby, które hejtują anonimowo po prostu boją się pokazać kim są, bo wiedzą, że nie są lepsi. Moim zdaniem są to zakompleksieni ludzie, którzy lubią wyżyć się anonimowo na kimś lepszym. Ja się hejtami nie przejmuję i radzę robić to każdemu ;)
@Skatergirl_25

witch hunter
witch hunter 02.02.2017, 22:06
Hehehe, a ma to robić bez pobierania podatków. Jak pójdziesz do pracy to otrzeźwiejesz, póki co mamusia kładzie ci stówę na stoliku. Latasz po forum z różnymi nickami, m jak marek, analityk itd.
Zrozum, że jesteś psychicznie chory. Będzie ci łatwiej. Ale jak masz iść po poradę jak nie masz ubezpieczenia.
Taka rada dla ciebie, jak widzisz, że coś jest za darmo, wstęp wolny itd. to nie idź, zaoszczędzisz pieniądze podatnika. :) Którym de facto nie jesteś.
A teraz idź i zakrzycz: mamusiu ratuj!.
hehhe ale polewka z lewaka
witch hunter
witch hunter 02.02.2017, 14:47
Von Mises, gdyby kasę dał sponsor prywatny to napisałabyś, że tez nie za darmo bo to pieniądze zarobione na wyzysku ludu pracującego. Wszystko by się przyczepić. Idź coś zjeść, głodna nie jesteś sobą.
von Mises
von Mises 02.02.2017, 15:37
O wyzysku ludu pracującego pisałby towarzysz Lenin albo inny marksista, nie von Mises
Więc nie kompromituj się
zainteresowany
zainteresowany 02.02.2017, 09:43
Ciekawe czy kluby pływackie z Dębicy starały się o pieniądze.
9
9 02.02.2017, 09:19
palecRkoszapl

Pozostałe