Nie przechodź, gdzie nie wolno. Dziś akcja policji

  • 06.02.2020, 09:20 (aktualizacja 06.02.2020, 11:49)
  • Tomasz Ratuszniak
Nie przechodź, gdzie nie wolno. Dziś akcja policji fot. pxhere.com
Na bezpieczeństwo pieszych i rowerzystów szczególną uwagę zwracać będą dziś (6 lutego) policjanci. W ramach akcji Niechronienie uczestnicy ruchu drogowego dyscyplinować będą również tych, którzy przechodzą przez jezdnie w miejscach niebezpiecznych i zabronionych.

Nadzorem mundurowych objęte zostaną odcinki dróg, skrzyżowania oraz przejścia dla pieszych, w których ryzyko powstania wypadku jest największe.
Policjanci podczas takich akcji szczególnie zwracają uwagę na kierujących, którzy stwarzają dla pieszych zagrożenie, w szczególności: wyprzedzają na przejściach dla pieszych, omijają pojazdy, które zatrzymały się w celu ustąpienia pierwszeństwa pieszemu, nieprawidłowo zatrzymują się lub parkują w miejscach ograniczających widoczność przejść dla pieszych.
Sprawdzają również m.in. czy piesi stosują się do sygnalizacji świetlnej, i czy nie wchodzą na jezdnię zza przeszkody, pojazdów, czy bezpośrednio przed jadący pojazd.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe