Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  • 06.02.2020, 13:31
  • Żródło: Artykuł zewnętrzny
Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych
Trądzik nie zawsze jest tylko problemem kosmetycznym, który znika zaraz po zakończeniu się okresu dojrzewania. Pozostają po nim brzydkie blizny, których nie sposób usunąć zwykłymi kosmetykami. Z pomocą przychodzi tu laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

Trądzik nie zawsze jest tylko problemem kosmetycznym, który znika zaraz po zakończeniu się okresu dojrzewania. Pozostają po nim brzydkie blizny, których nie sposób usunąć zwykłymi kosmetykami. Z pomocą przychodzi tu laserowe usuwanie blizn potrądzikowych.

Jak działa laser?

Laser działa znacznie głębiej, niż tradycyjne kosmetyki. Dociera aż do najgłębszych warstw skóry, tam gdzie powstają blizny. Laser niszczy tkankę bliznowatą. To oznacza, że blizna potrądzikowa fizycznie znika z twarzy. Niezależnie od tego, jak jest duża i jak długo jest już na twarzy. To jednak nie jedyne działanie lasera.

Tkanka blizny zastępowana jest w wyniku naturalnego procesu przez kolagen, To sprawia, że skóra staje się miękka i elastyczna. Nie pojawiaj się też żadne ubytki, czy przebarwienia. Ostatecznie więc skóra wygląda tak, jakby nigdy nie było na niej bliznę.

Jak odbywa się zabieg?

Zabieg przeprowadzany jest w kontrolowanych warunkach. Przed usuwaniem blizn lekarz przeprowadza wywiad, dzięki czemu można wykluczyć przeciwwskazania do zabiegu. Wywiad pomaga także ustalić miejsca z których należy usunąć blizny.

W samym gabinecie zabiegowym pacjent może położyć się na wygodnym łóżku bądź fotelu. Do miejsc, w których występują blizny, przykładana jest końcówka lasera. Pacjent może odczuwać pieczenie, ale sam zabieg nie jest bolesny. Po zakończonym zabiegu pacjent może udać się do domu.

Czy to jest bezpieczne?

Zabieg wykonywany jest w sterylnych warunkach gabinetu kosmetycznego. Nie jest bolesny, a zaraz po zabiegu pacjent może udać się do domu, ponieważ nie jest konieczna obserwacja.

Należy jednak pamiętać, że w przypadku każdego zabiegu istnieją pewne przeciwwskazania. W tym przypadku jest to wciąż pojawiający się trądzik. Jeżeli na skórze wciąż pojawiają się krosty, stany zapalne i ropne, to najpierw należy przeprowadzić właściwe leczenie dermatologiczne. Po jego zakończeniu można zdecydować się na zabieg laserowy.

Zabieg nie jest też możliwy podczas:

  • Ciąży i karmienia piersią
  • Leczenia nowotworowego
  • Pojawiania się opalenizny
  • Leczenia dowolnej infekcji, zwłaszcza skórnej
  • Rekonwalescencji po inwazyjnych zabiegach kosmetycznych, np.: mikrodermabrazji

Przeprowadzenie zabiegu pomimo istnienia przeciwwskazań może doprowadzić do pogorszenia się stanu zdrowia lub wyglądu skóry.

Dowiedz się więcej o zabiegu na stronie klinikamurano.com.

Jak długo utrzymuje się efekt?

Efekt zabiegu utrzymuje się na stałe. Dlatego nie jest konieczne powtarzanie kolejnych serii zabiegu. Wynika to z tego, że laser fizycznie usuwa tkanki tworzące bliznę. Jest ona także zastępowana tkanką, która naturalnie tworzy skórę. To sprawia, że laser jest najskuteczniejszym sposobem na usuwanie blizn potrądzikowych.

Niestety, usuwanie blizn najczęściej odbywa się w serii 3-4 zabiegów. To zależy od wielkości i ilości blizn. Wpływ na to może mieć także czas utrzymywania się ich na skórze.  To lekarz decyduje o tym, jak wiele zabiegów jest koniecznych.

Dlaczego warto zdecydować się na zabieg laserowy?

Laser jest skuteczny dlatego, że jego wiązki oddziaływają bezpośrednio na komórki, które tworzą nieestetyczne blizny. Światło lasera sięga wgłęb skóry, w przeciwieństwie do kosmetyków. Te bowiem działają jedynie w warstwie naskórka. Laser, w przeciwieństwie do rozwiązań kosmetycznych, nie spłyca jedynie zmian. Laser całkowicie usuwa komórki tworzące blizny.

Laser działa nawet w bardzo trudnych przypadkach np.: gdy blizny pokrywają cała twarz lub są bardzo głębokie. W dodatku po okresie rekonwalescencji twarz wygląda naturalnie i nie sposób dostrzec, że kiedyś były na niej blizny, czy inne problemy skórne. Cera po zabiegu jest też elastyczna i miękka, a to dzięki zwiększeniu się ilości kolagenu w skórze.

Artykuł zewnętrzny

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe