Bliskie spotkania z naturą okiem Jacka Warżały

  • 06.02.2020, 19:14
  • Janusz Grajcar
Bliskie spotkania z naturą okiem Jacka Warżały Swoje zdjęcia po raz pierwszy prezentuje Jacek Warżała (pierwszy z lewej).
Kilkadziesiąt zdjęć leśnych zwierząt, ale też fotografię makro i krajobrazu prezentuje w Bibliotece Publicznej w Czarnej Jacek Warżała. Wystawa Na ścieżkach natury, której wernisaż odbył się w czwartek wieczorem, jest jego debiutem.

Jacek Warżała fotografuje od piętnastu lat, od dziesięciu - jak mówi - tak na poważnie. I to właśnie z tych dziesięciu lat pochodzą prace, które oglądać można w bibliotece.

- Można zobaczyć na przykład bielika, które sfotografowałem przy tamie na Wisłoce w Mokrzcu - mówi.

Ale także kuny, jelenie, łosie i sarny, które można spotkać w lasach w gminie Czarna i Pilzno. Jacek Warżała ma nieco ułatwione zadanie, bo od trzydziestu lat pracuje w Leśnictwie Machowa. Spotkania ze zwierzętami są dla niego naturalną koleją rzeczy.

- Kiedyś jechałem samochodem i zobaczyłem leżącego łosia przysypanego śniegiem. Opuściłem szybę, narobiłem zdjęć, a on jakby mi pozował - opowiada.

Anetta Mika, pracownica biblioteki, zapewnia, że zdjęcia będzie można oglądać przez kilka tygodni. Śmieje się, że do czasu, aż ich autor zdecyduje się zamienić je na wiersze, które podobno też pisze.

A o tym, że ma wiele talentów świadczą też wykonane przez niego rzeźby i wycinane piłą włosową obrazy. Wystawę uzupełniają tematycznie wiersze Lucyny Angermann, poetki, która w przeszłości gościła w gminie Czarna.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (20)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe