Inwestycje w zamian za segregację. Budżet ma być eko

  • 07.02.2020, 21:26 (aktualizacja 07.02.2020, 22:16)
  • Tomasz Ratuszniak
Inwestycje w zamian za segregację. Budżet ma być eko Obraz MarieMLH z Pixabay
Zamiast budżetu obywatelskiego w dotychczasowej formie tzw. eko-budżet, czyli ekologicznym budżet obywatelski. A do tego projekty realizowane w zamian za segregację śmieci. Czy te propozycje burmistrza Mariusza Szewczyka spodoba się mieszkańcom Dębicy?

Chcemy przygotować gotowe projekty dotyczące eko-budżetu i przedłożyć je Radzie Miejskiej. Niewątpliwie służyłoby to integracji mieszkańców danego osiedla czy rejonu miasta, a także popularyzowało wiedzę na temat edukacji ekologicznej, zwiększając świadomość dotyczącą recyklingu – mówi  Mariusz Szewczyk.

Pomysł zakłada stworzenie listy projektów: inwestycji sportowych, rekreacyjnych i proekologicznych, spośród których mieszkańcy, w drodze głosowania, wybraliby najciekawsze. Tyle tylko, że zadania te realizowane byłyby na osiedlach mających najwyższy współczynnik segregacji odpadów.

Projekt wymaga merytorycznej dyskusji i wspólnego wypracowania właściwego modelu funkcjonowania, zarówno na etapie przygotowania, głosowania, weryfikacji poziomu segregacji, jak również realizacji na etapie finalnym. Mamy jednak świadomość wagi problemu dotyczącego selektywnej zbiórki odpadów, ponieważ od przyszłego roku, samorządy które osiągną zbyt mały poziom recyklingu, będą karane finansowo – przekonuje burmistrz.

Źródło: Urząd Miejski.

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
rodzic
rodzic 08.02.2020, 14:32
Może zaamiast robić jakieś wizerunkowe ruchy niech burmistrz pilnuje co gada ludziom jego zastępca o konieczności likwidacji szkoły jednej i odebraniu zajęć dodatkowych!
Pi
Pi 08.02.2020, 22:02
Nie jednej a co najmnie 2 a jeszcze lepiej 3.
###
### 08.02.2020, 17:45
Może coś więcej?

Pozostałe