W Jagielle nie brakowało artystów

  • 07.02.2020, 22:27 (aktualizacja 07.02.2020, 22:57)
  • Tomasz Ratuszniak
W Jagielle nie brakowało artystów Autorem popiersia króla Władysława Jagiełły przed budynkiem I Liceum Ogólnokształcącego jest Sławomir Micek, absolwent szkoły. fot. I Liceum Ogólnokształcące im. Króla Władysława Jagiełły w Dębicy.
Galeria Sztuki Miejskiego Ośrodka Kultury poszukuje artystów - absolwentów I Liceum Ogólnokształcącego w Dębicy. W maju, Ryszard Kucab, jej kierownik, organizuje wystawę ich prac. Poniżej więcej informacji na ten temat.

Galeria Sztuki, której jest pan kierownikiem, włącza się w obchody 120. rocznicy powstania ILiceum Ogólnokształcącego w Dębicy. W jaki sposób?
W maju organizujemy wystawę prac artystów, którzy ukończyli to liceum, czy nawet wcześniej działające gimnazjum. Otworzymy ją 22 maja. To dobry czas, bo będzie już po maturach, a ponadto w czerwcu odbywać się będą uroczystości rocznicowe, m.in. Bal Absolwentów, na który przyjedzie pewnie wielu byłych uczniów. Chciałbym, aby udało nam się zrobić naprawdę bogatą wystawę, bo przeznaczamy na nią wszystkie pomieszczenia galerii. Tylko żeby się to udało musimy najpierw nawiązać kontakt z artystami, absolwentami tej szkoły, którzy wypożyczą nam swoje prace.

No właśnie. Szuka pan z nimi kontaktu. Czy takich osób jest wiele?
Przez 120 lat działania szkoły na pewno. Ja mam kontakt z tymi, którzy przez ostatnie dwadzieścia, czy trzydzieści lat brali udział w życiu galerii. Ale jest ich na pewno więcej. Szczególnie zależy mi na twórcach, którzy mają dziś pięćdziesiąt, czy sześćdziesiąt lat, a nawet starszych. Chodzi oczywiście o profesjonalnych twórców, a nie takich, którzy tworzą coś tam dla siebie. Wielu z nich jest pewnie dziś rozsianych po Polsce, czy po świecie, ale mam nadzieję, że uda mi się z nimi skontaktować

Do kiedy można się zgłaszać?
Najpóźniej do końca kwietnia, bo wystawie będzie towarzyszył katalog. A żeby go wykonać na 22 maja musimy mieć czas go przygotować. Dlatego do tego czasu liczymy na kontakt twórców, czy też ich rodzin, które mogą nam wypożyczyć prace. Chodzi o malarstwo, grafiki, rzeźbę, rysunki, a nawet multimedia. Właściwie o każdy rodzaj twórczości. Wszystkich, którzy mogą nam pomóc w przygotowaniu tej wystawy prosimy o kontakt pod numerem tel.: 14 670 23 51 lub pod adresem: [email protected]

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
wrażliwy
wrażliwy 08.02.2020, 21:39
Jakie to przyziemne i smutne zarazem, że ludzie ekscytują się tylko sprawami codziennymi - wywóz śmieci, woda tu i tam, jakiś mielony............?! Widać daleko Dębicy do miasta, które szczyci się kulturą przez duże K! A tu taka piękna inicjatywa?! Panie Ryszardzie zrealizuj Pan to!

Pozostałe