Będą wybory nowego zarządu w KS Wisłoka Dębica

  • 09.02.2020, 10:45 (aktualizacja 09.02.2020, 10:53)
  • Janusz Grajcar
Będą wybory nowego zarządu w KS Wisłoka Dębica
Podczas Nadzwyczajnego Walnego Zebrania Członków Klubu Sportowego Wisłoka Dębica przedstawiano została sytuacja finansowa, strukturalna i organizacyjna klubu. Podjęte zostały również dwie ważne dla przyszłości Wisłoki uchwały.

Członkowie Klubu zadecydowali o zwołaniu Walnego Zebrania Wyborczego, by ustalić skład nowego zarządu KS Wisłoka Dębica. Odbędzie się ono 20 marca o godz. 18:00.

Zaplanowane zostało nieoficjalne spotkanie, na którym przedstawiciele wszystkich sekcji wyłonią wstępnie kandydatów do zarządu. Ma do niego dojść 21 lutego o godz. 18:00.

Powołany został również zespół, który ma dopilnować realizacji projektu nowej trybuny głównej. Jego pierwszym zadaniem będzie ustalenie ostatecznego terminu ukończenia prac. Odpowiedzialni za to będą: Andrzej Bal, Jan Skowroński, Kacper Bieszczad i Jan Kasowicz. Pomagać ma im przewodniczący Rady Miasta Mateusz Cebula.
 

Po Nadzwyczajnym Walnym Zebraniu Członków Klubu Sportowego Wisłoka Dębica wydane zostało specjalne oświadczenie. Oto jego treść:

W związku z pojawiającym się w przestrzeni internetowej nieprawdziwymi informacjami oraz insynuacjami na temat Stowarzyszenia KS Wisłoka 1908 Dębica, musimy stanowczo potępić wszelkie działania szkalujące dobre imię tego podmiotu.

Jednocześnie przypominamy wszystkim kibicom, iż w 2015 roku KS Wisłoka Dębica znalazła się na skraju rozpadu i uświadamiamy, że gdyby nie interwencja Radosława Garlewskiego (założyciela Stowarzyszenia) + ogromna praca ze strony Kacpra Bieszczada, nasz ukochany klub do tej pory występowałby na poziomie okręgowym (nie widząc żadnych realnych szans na walkę o wyższą klasę rozgrywkową). Podczas gdy Stowarzyszenie zbierało środki na wypłaty dla piłkarzy i zwiększało sukcesywnie budżet na rozwój sportowy, kierownik Jan Skowroński mógł na drugim froncie rozprawiać się z długami. Wówczas wszystkie inne, drobne przychody (Sportowa Stodoła, składki pracowników, środki z wynajmu pomieszczeń) szły automatycznie na spłatę zobowiązań względem wierzycieli, skarbówki. Ponadto, Stowarzyszenie wraz z zarządem spłaciło byłych trenerów i zawodników, czym klub uniknął w ten sposób dodatkowych procesów sądowych. Ta współpraca pozwoliła wypracować sytuację, w której KS Wisłoka Dębica osiągnęła nieprawdopodobny skok jakościowy pod względem nie tylko sportowym, ale też frekwencyjnym i medialnym.

Włodarze Stowarzyszenia uspokajają, że aktualna kondycja finansowa gwarantuje rozegranie rundy wiosennej na poziomie III ligi. Obecnie klub nie ma żadnych zaległości wobec piłkarzy i trenerów, a także innych długów. Patrząc jednak w przyszłość, Wisłoka nadal potrzebuje wsparcia - zarówno finansowego jak i personalnego. W obliczu potencjalnego odejścia Radosława Garlewskiego i Kacpra Bieszczada (po zakończeniu sezonu), sytuacja może ulec drastycznemu pogorszeniu. Aby do tego nie doszło, nowy zarząd wraz ze Stowarzyszeniem będzie przez najbliższe miesiące intensywnie pracować nad planem umożliwiającym kontynuowanie działalności w obecnej formie. Oczywiście w dalszym ciągu liczymy na pomoc ze strony władz miasta w zaanonsowaniu spotkań z większymi firmami, sponsorami. Ponadto, chcielibyśmy utworzyć przynajmniej jedno stanowisko pracy w klubie - docelowo dyrektora sportowego. Osoba piastująca ten urząd mogłaby w pełni poświęcić się realizacji najważniejszych spraw związanych z rozwojem KS Wisłoka Dębica.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
ad
ad 16.02.2020, 10:10
Dyrektor d/s trawy Dyrektor d/s dresów itd.....
Hutnik
Hutnik 13.02.2020, 22:56
Dyrektor sportowy w 3 a tak naprawdę 4 lidze ??? Nie żartujcie... Może lepiej majster albo góra kierownik...
Tylko czym ma niby kierować ? Grupą kopaczy ściągniętą za zbyt dużą kasę w stosunku do jakości ???

Pozostałe