Żłobek w Zawierzbiu właśnie skończył rok

  • 09.02.2020, 11:02 (aktualizacja 09.02.2020, 11:20)
  • Janusz Grajcar
Żłobek w Zawierzbiu właśnie skończył rok fot. Agnieszka Kruszyńska-Idzior Uroczyste oddanie żłobka do użytku odbyło się 9 lutego 2019 roku.
9 lutego 2019 roku oficjalnie otwarty został Gminny Żłobek w Żyrakowie. W jego siedzibie w Zawierzbiu z opieki korzysta 45 dzieci.

Budowa żłobka, która pochłonęła 2 mln zł, w połowie sfinansowana został z programu Maluch+.  Jego dyrektorką została mianowana Aldona Kowalik.

- Szanowni Państwo, kierować taką placówką to prawdziwy zaszczyt, ale i odpowiedzialność. Pragnę wszystkich zapewnić, że wspólnie z całym personelem poczynimy wszelkie starania, aby ten żłobek był placówką godną zaufania rodziców, miejscem, gdzie dziecko jest najważniejsze i czuje się bezpiecznie. Inspiracją dla naszej pracy będą słowa wybitnego pedagoga – Janusza Korczaka „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały świat" - podkreślała wtedy szefowa żłobka.

W budynku znajdują się trzy przestronne i nowocześnie wyposażone sale z łazienkami, szatnia, wózkownia i kuchnia. Duży ogród i plac zabaw zapewniają dodatkowe atrakcje na zewnątrz. Zajęcia dla dzieci prowadzone są w od poniedziałku do piątku w godz. 6:00-16:30.

A już wkrótce, bo 2 marca ruszy rekrutacja na kolejny rok żłobkowy 2020/2021. Dzieci z gminy Żyraków, w wieku od 20 tygodnia do trzeciego roku życia, zgłaszać będzie można do końca marca. Wyniki naboru ogłoszone zostaną w połowie kwietnia.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe