Po golu Bartka Ciury Polacy wygrywają i powalczą o igrzyska

• 09.02.2020, 14:15 (aktualizacja 09.02.2020, 16:36)
  • Ryszard Pajura
Po golu Bartka Ciury Polacy wygrywają i powalczą o igrzyska Fot. archiwum
W decydującym meczu turnieju trzeciej rundy eliminacji do Igrzysk Olimpijskich reprezentacja Polski pokonała gospodarzy Kazachstan i awansowała do finałowego turnieju tej rywalizacji. Pierwszą bramkę w zakończonym przed kwadransem spotkaniu strzelił dębiczanin Bartosz Ciura.

Polacy wygrali wcześniej w Holandią 8:0 i Ukrainą 6:1 i o awansie do finału kwalifikacji decydować miał mecz z Kazachstenem. To gospodarze, którzy wygrali z rywalami równie wysoko, jak Polacy,  byli faworytami.

Mecz rozpoczął się rewelacyjnie dla Polaków, bo w 8 minucie zdobyli oni prowadzenie po strzale z dystansu Bartosza Ciury. Takim wynikiem zakończyła się pierwsza tercja.

W drugiej Polacy prowadzili już 2:0 po golu Przygodzkiego, ale do końca drugiej tercji Kazachowie zdążyli wyrównać.

Już w pierwszej minucie trzeciej tercji Polska wyszła ponownie na prowadzenie po golu Macieja Urbanowicza. Mimo silnego naporu gospodarzy, ten wynik utrzymał się do końca.

Polska zagra teraz w marcu w turnieju, którego stawką będzie awans na igrzyska w Pekinie.

Bartosz Ciura to wychowanek Uczniowskiego Klubu Hokejowego Dębica, gdzie treningi rozpoczął jeszcze jako dziecko. Z UKH Dębica przeszedł do Szkoły Mistrzostwa Sportowego PZHL w Sosnowcu, a następnie do GKSu Tychy, Naprzodu Janów, Unii Oświęcim i od 2015 roku występuje ponownie w tyskim klubie, na pozycji lewego obrońcy. W ubiegłym sezonie wywalczył z nim tytuł mistrza Polski.