Spalają nawet 12 tysięcy ton węgla rocznie. Ale już niedługo - zdjęcia

  • 09.02.2020, 22:02 (aktualizacja 10.02.2020, 11:53)
  • Tomasz Ratuszniak
Spalają nawet 12 tysięcy ton węgla rocznie. Ale już niedługo - zdjęcia
Co najbardziej zaskakuje po wejściu do hal Miejskiego Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej w Dębicy? Czystość. Choć trudno ją sobie wyobrazić w zakładzie, który spala 12 tysięcy ton węgla rocznie.

Obecnie, ze względu na temperatury, pracuje tam tylko jeden spośród czterech pieców. W przyszłości, kiedy MPEC uruchomi nową elektrociepłownię zasilaną gazem, poza sezonem i on zostanie wygaszony. Więcej o tej wartej około 17 mln zł inwestycji piszemy w najnowszym numerze Obserwatora Lokalnego, który trafi do sprzedaży we wtorek 11 lutego.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (7)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bbbb
Bbbb 11.02.2020, 07:51
Już niedługo te bez muzgi krzyczące że węgiel be będą musieli pokryć finansowo te wszystkie zmiany z przejścia z węgla na gaz i opłacać droższe ogrzewanie gazowe, bo niestety ale najtaniej to jest mimo wszystko opalać węglem wtedy mina i głupie usmieszki znikną z ust, a żeby tak gaz poszedł o 200% w górę bo tak właśnie będzie tylko poczekajcie jak już większość zmieni na gazowe, jest przykład że śmieciami segregować ależ niema sprawy można nawet podzielić na 20 frakcji zatrudnimy ludzi do odzielania na śmietnisku wybudujemy spalarnie zakupimy specjalne samochody ale zapłacicie zato wszystko wt społeczeństwo i jest efekt śmieci po 40 zl od osoby,
Ekolog
Ekolog 10.02.2020, 18:43
Ciekawe czy stal też będą wytapiać gazem .Na razie gaz tanieje ale jak Putin przykręci kurek to sie wszyscy zdziwiom dajcie węgla ale będzie za późno bo kopalnie zostaną zamknięte a później sprzedane Putinowi i to będzie wasza ekologia .
Men
Men 11.02.2020, 12:21
Święta racja

Pozostałe