Pozrywane dachy i powalone drzewa. Mieszkańcy bez prądu

  • 10.02.2020, 07:47 (aktualizacja 10.02.2020, 12:19)
  • Grzegorz Król
Pozrywane dachy i powalone drzewa. Mieszkańcy bez prądu
Cztery uszkodzone dachy i dwanaście powalonych drzew - to bilans nocnego porywistego wiatru. Strażacy nie mają wątpliwości, że na tym nie koniec. Z kolei Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie przewiduje, że będzie wiało do godz. 21.

Jak informuje bryg. Jacek Pawłowski, rzecznik prasowy Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy strażacy usuwali powalone drzewa m.in. w Chotowej, Pustkowie, Zawadzie oraz w Dębicy. W Przyborowie drzewo spadło na drogę, uniemożliwiając przejazd powiatówką. Tam również zerwane zostały linie energetyczne, a przerwy w dostawie prądu dla Przyborowa i Chotowej - jak można dowiedzieć się ze strony firmy Tauron - mogą potrwać do godz. 16.

Niestety nie obeszło się bez uszkodzeń domów. W Dębicy, na ul. Stwosza drzewo spadło na dom Silnie wiejący wiatr zerwał dach z domu w Stasiówce i w Wiewiórce, uszkodził również jeden w Nagawczynie.

- Informacje z całego powiatu będą cały czas spływać - mówi bryg. Jacek Pawłowski.

Czytaj także: Śmierć w płomieniach. Ciało było zwęglone - zdjęcia

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe