ZUS prześwietlił zwolnienia lekarskie. Zasiłki cofnięto 997 osobom

  • 12.02.2020, 14:44
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
ZUS prześwietlił zwolnienia lekarskie. Zasiłki cofnięto 997 osobom Fot. ZUS
Zakład Ubezpieczeń Społecznych podsumował wyniki kontroli zwolnień lekarskich prowadzonych w ubiegłym roku. Niektórzy na zwolnieniu lekarskim pracowali, inni byli już zdrowi w momencie badania przez lekarza orzecznika.

O nieprawidłowym korzystaniu ze zwolnienia lekarskiego mówimy wtedy, gdy chory w jego trakcie pracuje lub wykonuje inne działania, które mogą wydłużyć jego powrót do zdrowia. Wtedy musi liczyć się z tym, że straci prawo do świadczenia chorobowego.

W ubiegłym roku Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadził na Podkarpaciu kontrole zwolnień lekarskich 9668 osób. Efekt był taki, że wobec 977 osób cofnięto zasiłki na łączną kwotę 1,29 mln. zł. Ponadto przeprowadzone zostały kontrole orzekania o czasowej niezdolności do pracy. Na ich skutek 1234 osoby zostały uznane za zdolne do pracy i wobec nich cofnięto świadczenia na łączną kwotę ponad 493 tys. złotych.

 

 

 

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe