Morsy znowu w Chotowej - zdjęcia

  • 04.02.2017, 13:52 (aktualizacja 04.02.2017, 14:05)
  • Ryszard Pajura
Morsy znowu w Chotowej - zdjęcia
Tym razem 23 osoby weszły do wody. Czwarte Morsowanie w Chotowej odbyło się dzisiaj w samo południe. Zimne kąpiele, organizowane co tydzień przez Spiders Training Team Dębica i Ochotniczą Straż Pożarną w Chotowej, mają wspomóc akcję pomocy dla Oliwki Głowacz - czytaj niżej.

Zawsze w sobotę, także za tydzień Morsy spotykają się na terenie ośrodka Grand Chotowa Hotel**** Spa&Resort. I zawsze zapraszają każdego, kto chce dopiero zostać Morsem. Naprawdę warto!
5. Morsowanie w Chotowej rozpocznie się w sobotę 11 lutego 2017 rozgrzewką o godz. 11:30.

Niżej w galerii zdjęcia z 4. Morsowania (dzisiaj, tj. w sobotę 4 lutego).
.
Zobacz także:

2. Morsowanie w Chotowej
.
1. Morsowanie w Chotowej
.
.
ZBIERAJ NAKRĘTKI DLA OLIWKI
.
Oliwka Głowacz z Podlesia jest uroczą dwulatką. Niestety, w przeciwieństwie do swoich rówieśników nie może się normalnie bawić, biegać, a nawet chodzić. Cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. Rodzice dziewczynki proszą o pomoc w rehabilitacji dziecka i nie tracą nadziei na poprawienie komfortu jej życia.
Dziewczynka w maju skończyła dwa lata. O tym, że jest chora, jej bliscy dowiedzieli się, kiedy miała 11 miesięcy. Trafiła do szpitala na oddział neurologii dziecięcej z podejrzeniem rdzeniowego zaniku mięśni. Wcześniej lekarze zdiagnozowali wiotkość czterokończynową. Badania genetyczne potwierdziły najgorsze podejrzenia, Oliwka cierpi na rdzeniowy zanik mięśni. To rzadkie i bardzo poważne schorzenie skutkujące postępującym zanikiem mięśni szkieletowych.
- Lekarze mówią, że choroba będzie postępować, że może być tylko gorzej. Potrzebna jest regularna rehabilitacja - mówi mama Oliwii Barbara.
Dziecko wymaga całodobowej opieki, nie jest w stanie samodzielnie się poruszać. O chodzeniu nie ma mowy. Dziewczynka nie umie samodzielnie zmienić pozycji ciała nawet leżąc. Samo stanie sprawia problem. Chociaż na fecebookowym profilu, można zobaczyć nagranie - Oliwka w specjalnych ortopedycznych butach stoi i śpiewa.
- Tego nie widać, ale jest podparta o wersalkę - mówi mama.
I dodaje, że w przeciwnym wypadku dziewczynka nie byłaby w stanie utrzymać postawy pionowej. Rodzice robią, co mogą, by poprawić komfort życia jedynej córki i chociaż przyhamować rozwój choroby. A na to potrzebne są pieniądze. Stąd pomysł zbiórki plastikowych nakrętek. Na razie akcja dopiero się rozkręca i punktów, gdzie można dostarczać nakrętki jest niewiele. Jednym z nich jest sklep w Starej Jastrząbce. Tam także podczas odpustu parafialnego zbierane były pieniądze na rehabilitację dwulatki.
Ale każdy, kto chciałby wesprzeć chorą dziewczynkę, może nakrętki dostarczyć do naszej redakcji, w Dębicy przy ulicy Żeromskiego 10, a my przekażemy je rodzicom dziecka.
Jako że tata dziewczynki pochodzi z Nowej Jastrząbki, a to już sąsiedni powiat, zbiórkę starają się organizować również tam. Cieszą się, że przyłączają się do niej kolejne sklepy i firmy.
- Za każdy kilogram nakrętek dostaniemy złotówkę. Można je także wymienić na sprzęt rehabilitacyjny - mówi pani Barbara.
Jeżeli ktoś z naszych Czytelników zechce wesprzeć tę doświadczoną przez los rodzinę finansowo, może to uczynić wpłacając pieniądze na specjalnie dla Oliwki utworzone konto bankowe. Wpłaty należy kierować na: Fundacja dzieciom „Zdążyć z pomocą”, Bank BPH S.A. 15 1060 0076 0000 3310 0018 2615. W tytule przelewu podając: 28244 Głowacz Oliwia darowizna na pomoc i ochronę zdrowia.
Na facebooku dziewczynkę można znaleźć na profilu pod nazwą: Oliwia Głowacz przeciwko SMA2.
Zbiórki nakrętek dla potrzebujących pomocy w chorobie od kilku lat prowadzi Stowarzyszenie Razem Zdziałamy Więcej z gminy Żyraków. Akcje pokazały, że w ten sposób rzeczywiście można skutecznie wspierać osoby potrzebujące.
Agnieszka Majba - Pochwat
.
Nakrętki dla Oliwki wciąż można przynosić i zostawić w redakcji Obserwatora Lokalnego przy ul. Żeromskiego 10 w Dębicy.

.
.

Ryszard Pajura

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
g
g 04.02.2017, 14:18
to jest prawdziwy mors
https://www.youtube.com/watch?…

Pozostałe