Świętowali w więzieniu

  • 13.02.2020, 09:30
  • Agnieszka Majba-Pochwat
 Świętowali w więzieniu
Z okazji Święta Służby Więziennej dyrektor okręgowy płk Marek Grabek wraz z dyrektorem dębickiej jednostki ppłk. Krzysztofem Kulczyckim wręczyli funkcjonariuszom odznaki oraz akty nadania na wyższe stopnie służbowe.

Dzień 8 lutego już po raz dziewiąty w historii jest obchodzony jako  Święto Służby Więziennej.

Ta data to  nawiązanie do tradycji II Rzeczypospolitej. To właśnie w dniach 7 i 8 lutego 1919 roku Naczelnik Państwa Marszałek Józef Piłsudski podpisał dekrety, które tworzyły podwaliny nowoczesnego więziennictwa w odrodzonej Polsce.

Wczoraj funkcjonariusze Zakładu Karnego w Dębicy wzięli udział w uroczystej odprawie. Uroczystość święta Służby Więziennej była okazją do wręczenia odznaczeń i awansów wyróżnionym 12 funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Dębicy. 

Przy okazji uroczystości, wybrani funkcjonariusze z dyrekcją jednostki na czele zostali również wyróżnieni medalami od Zarządu Wojewódzkiego w Rzeszowie NSZZ Policjantów.

Lista nagrodzonych i awansowanych w najnowszym numerze OL.

Agnieszka Majba-Pochwat

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe