15 osób pod nadzorem sanepidu w związku z koronawirusem

  • 14.02.2020, 09:07
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
15 osób pod nadzorem sanepidu w związku z koronawirusem
To dane dotyczące Podkarpacia. Pod koniec stycznia pod nadzorem sanepidu w województwie było 20 osób. Wszyscy zostali objęci dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.

Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od 24 stycznia br. obejmował nadzorem epidemiologicznym 20 osób, które powróciły w ostatnim czasie z Chin lub które miały kontakt z osobami powracającymi z Chin. Wszystkie osoby poddane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa objęte były dwutygodniowym  nadzorem epidemiologicznym. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 15 osób. Wszystkie są zdrowe. Jeden mężczyzna azjatyckiego pochodzenia przebywa od wczoraj na obserwacji w szpitalu w Dębicy. Badania są w toku.

- Dotychczas  na  Podkarpaciu  nie  stwierdziliśmy  żadnego  przypadku  osoby  zarażonej koronawirusem 2019-nCoV - zaznacza dr Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Szpital Powiatowy w Dębicy znajduje się na liście opublikowanej przez Ministerstwo Zdrowia w związku z epidemią koronawirusa. Dębica jest wśród sześciu innych miast z Podkarpacia, które trafiły na tę listę. Są też na niej: Mielec, Jasło, Jarosław, Łańcut, Sanok i Przemyśl. Wszystkie te szpitale są gotowe na ewentualne przyjęcie osób zakażonych. Do tych lecznic trzeba się zgłaszać na wypadek podejrzeń choroby.
Ministerstwo Zdrowia opublikowało na swojej stronie internetowej komunikat dla osób, które w ciągu ostatnich dwóch tygodni wróciły z Chin lub miały kontakt z osobą z tego kraju, i zauważyły u siebie niepokojące objawy, tj. temperaturę ciała powyżej 38º C, bóle mięśni, stawów, kaszel i duszność. W takiej sytuacji powinni przyjść do szpitala najbliższego miejsca zamieszkania. W przypadku Dębicy jest to Oddział Obserwacyjno-Zakaźny i Chorób Wątroby.

 

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
blabla
blabla 16.02.2020, 08:57
to wymaga sprecyzowania. Być może fałszywe informacje podawane są takie, że dla większości to zwykła choroba. Problemem jest tylko możliwość zarażania, śmierci i pandemii, trudność badań? Jeśli chodzi o pandemię, to na pewno jest ewentualność stosowania doraźnych środków przymusu i wojska.

Pozostałe