Ruszają zapisy na kolejny semestr Filii Politechniki Dziecięcej

  • 06.02.2017, 11:44 (aktualizacja 06.02.2017, 11:52)
  • Admin Admin
Ruszają zapisy na kolejny semestr Filii Politechniki Dziecięcej Anna Brzeziańska
W środę 8 lutego rusza rejestracja na nowy semestr zajęć Filii Politechniki Dziecięcej w Dębicy - darmowe zajęcia przeznaczone są dla uczniów szkół podstawowych w wieku od 6 do 12 lat zamieszkałych w powiecie dębickim. Wykłady odbywają się raz w miesiącu, zawsze w sobotę.

Przedsięwzięcie po raz kolejny wspierają finansowo partnerzy strategiczni projektu: Goodyear Dunlop Polska Sp. z o.o. oraz Firma Oponiarska Dębica S.A., a także nowi partnerzy: firma Darco Sp. z o.o.., Nicrometal S.A. oraz Dębicki Park Przemysłowy.
Rejestracji można dokonać online na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd/uczelnia/rejestracja/ od 8 lutego od godz. 10:00 do 19 lutego do godz. 23:59:59. Rejestrację należy potwierdzić poprzez linka wysłanego automatycznie na adres mailowy podany w formularzu rejestracyjnym.
Na zajęciach Politechniki Dziecięcej poprzez eksperymenty, pokazy czy ciekawe ćwiczenia dzieci odkrywają, że nauka może być doskonałą zabawą. Zajęcia prowadzą naukowcy, wykładowcy oraz popularyzatorzy nauki z całej Polski. Poruszane tematy dotyczą przede wszystkim nauk ścisłych, w tym m.in. fizyki, chemii, lotnictwa, ale także nauk przyrodniczych.
W nadchodzącym semestrze letnim, studenci Politechniki Dziecięcej na zajęciach „Serce- jak to działa?” spotkają się z dr Iwoną Nowak, która opowie o tym jak pracuje serce i co z tym wspólnego ma prąd. Na zajęciach pt. „Wielki Wybuch, czarne dziury i Kosmos”, które poprowadzi pasjonat i popularyzator astronomii Radosław Pior, uczestnicy wsłuchają się w dźwięki Kosmosu, przybliżą do gwiazd, by wreszcie wybuchowo wylądować. Temat automatyki i produkcji przemysłowej w przystępnej formie przybliży dzieciom Natalia Rusin-Zielińska podczas wykładu pt. "Czy sterownik steruje, a falownik faluje?". Natomiast, aby wszystkie nowe informacje zostały lepiej zapamiętane, na zajęciach "Pamięć doskonała. Jak się uczyć, żeby wszystko pamiętać?", wspólnie z zajmującymi się na co dzień szkoleniami oraz psychologią Magdaleną Popek i Joanna Kotek, poznają i przećwiczą techniki zwiększające efektywność pamięci.
Więcej informacji dotyczących rejestracji oraz zajęć Politechniki Dziecięcej znajduje się na stronie www.dolina-wiedzy.pl/pd
Zajęcia Politechniki Dziecięcej w Rzeszowie organizowane są przez Fundację Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza” od 2009 roku. Wykłady odbywają się także w czterech Filiach: Mielcu, Dębicy, Ustrzykach Dolnych i Stalowej Woli. W Ustrzykach Dolnych zajęcia skierowane są do dzieci z gminy Ustrzyki Dolne, w Mielcu dla wszystkich mieszkających w powiecie mieleckim, w Dębicy z powiatu dębickiego, a w Stalowej Woli zamieszkałych na terenie powiatu stalowowolskiego. Liczba uczestników zajęć w Rzeszowie oraz Filiach przekroczyła 11 tysięcy.


Informacja prasowa
Fundacji Wspierania Edukacji przy Stowarzyszeniu „Dolina Lotnicza”

Admin Admin

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
pracownik
pracownik 09.02.2017, 08:31
Ja rozumiem że prezesi, kierownictwo i biurowi Firmy Oponiarskiej od małego już przygotowują swoje córki i swoich synów do przejęcia po rodzicach stołków w TC, ale pytam się ja Was, kto na to zapracuje, jak do TC nikt nie chce przyjść pracować?, bo tam jest największa patologia w powiecie dębickim, a jak już ktoś przyjdzie to porobi dwa-trzy miesiące i się zwalnia (jeśli nie wcześniej), ale tak się dzieje, jeśli nie szanuje się pracowników co teraz pracują po 5-7-10 lat i dalej są marne zarobki na czterobrygadówce, świątek piątek niedziela nocki, to młody do TC przyjdzie jak cały świat stoi przed nim otworem? chyba tylko po to by zarobić na bilet hehe

Pozostałe