Dlaczego nudzimy się podczas mszy świętej? - zdjęcia

  • 16.02.2020, 07:41 (aktualizacja 17.02.2020, 09:43)
  • Janusz Grajcar
Dlaczego nudzimy się podczas mszy świętej? - zdjęcia
- Kto z was się nudzi w czasie mszy św. - takie pytanie zadał młodzieży zgromadzonej w kościele św. Stanisława BM w Pustkowie Osiedlu na ósmej już Walentynce dla Jezusa biskup Leszek Leszkiewicz. Odważnych, by podnieść wtedy rękę nie było. Biskup zmienił więc nieco jego treść i zapytał, a kto się nie nudzi. Lasu rąk w górze nie było. Nie zaskoczyliście mnie - skomentował.

Biskup jednak zaskoczył młodych ludzi stwierdzeniem, że tego go nie dziwi. Powiedział też coś, co pewnie niejednego obecnego w kościele zszokowało, że nawet kapłani są znudzeni mszą św. Wyjaśnił, że dzieje się tak dlatego, że nie jesteśmy spragnieni uczestnictwa w sakramencie ciała i krwi Pańskiej, nawiązując tymi słowami do hasła towarzyszącego spotkaniu Ciałem i krwią upojeni.

Zgodnie z nim wierni, którzy mogli przystąpić tego dnia do komunii św., przyjęli ją pod dwoma postaciami: chleba i wina. Ks. Paweł Kasperowicz, wikariusz z Pustkowa Osiedla, wyjaśnił młodzieży, żeby nie traktowali tej komunii jako jakiejś lepszej, a tylko jako pełniejszą. Biskup zaś apelował do nich, żeby rozmawiali o mszy św. z rówieśnikami, rodzeństwem i rodzicami. By przekonali ich, że to właśnie wtedy otrzymują dowód na to, że Jezus ich kocha.

Mszę św. śpiewem ubogacił chór parafii Krzyża Św. w Dębicy pod opieką ks. Piotra Turka. Po nabożeństwie młodzi przeszli na halę sportową przy szkole podstawowej, gdzie koncert dadzą Muode Koty. Grupa ta w 2017 roku wydała swój pierwszy album pt. Impuls. Uczestnicy wysłuchali też świadectwa lidera zespołu Michała PAX Bukowskiego i wzięli udział w adoracji Najświętszego Sakramentu. Poprowadzili ją ks. Stanisław Kłyś i schola parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy z opiekunem ks. Krzysztofem Fejklem.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (55)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe