Podejrzenie koronawirusa. Znamy wynik badania

  • 18.02.2020, 11:57
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Podejrzenie koronawirusa. Znamy wynik badania
Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od 24 stycznia obejmował nadzorem epidemiologicznym 28 osób, które powróciły w ostatnim czasie z Chin lub które miały kontakt z osobami powracającymi z Chin.

Wszystkie te osoby poddane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa objęte były dwutygodniowym nadzorem  epidemiologicznym. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 12 osób. Wszystkie są zdrowe. Dotychczas  na  Podkarpaciu  nie  stwierdzono żadnego  przypadku  osoby  zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2.

- Badania laboratoryjne wykluczyły zakażenie u osoby, która przebywa na obserwacji w szpitalu od 13.02.2020 roku - informuje Adam Sidor, Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:

Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
tylko koronka
tylko koronka 19.02.2020, 20:35
Paczki z Chin też są w kwarantannie? A wirusy takie malutkie.....

Pozostałe