Nie żyje Kazimiera Pytel

  • 20.02.2020, 19:09 (aktualizacja 20.02.2020, 19:59)
  • Janusz Grajcar
Nie żyje Kazimiera Pytel
O śmierci długoletniej pracownicy poinformował na swoim profilu fejsbukowym Zespół Szkół Ekonomicznych w Dębicy.

Kazimiera Pytel była nauczycielką języka polskiego. W Ekonomiku lekcje prowadziła w latach 1963-1979. Pochodziła z Tyczyna, przed przeprowadzką do Dębicy uczyła w Rzeszowie. W naszym mieście najpierw trafiła do Szkoły Podstawowej nr 2, by po kilku latach przenieść się właśnie do Zespołu Szkół Ekonomicznych.

Tu spotkała m.in. Wirginię Lis, również polonistkę. Pani Wirginia podkreśla, że współpraca pomiędzy nimi układała się zawsze bardzo dobrze. Pamięta wspólne wyjazdy z uczniami do teatru, ale też np. na wystawę Polaków portret własny do Krakowa.

- Zawsze będę pamiętać jej głos: cichy, powolny, słowa okrągłe. Nie jest łatwo uczyć języka polskiego, kształtować postawę patriotyczną, a ona to umiała - wspomina Wirginia Lis.

Kazimiera Pytel była zawsze perfekcyjnie przygotowana do prowadzenia lekcji. Stawiała na jakość, a tandeta była jej największym wrogiem. 

Wirginia Lis była w bliskim kontakcie z koleżanką do końca. 29 września ubiegłego roku była jeszcze u niej na 90 urodzinach. A teraz podkreśla, że będzie jej bardzo brakowało rozmów z nią.

Kazimiera Pytel zmarła 13 lutego. Uroczystości pogrzebowe odbędą się w poniedziałek 24 lutego o godz. 13:30 w kościele św. Jadwigi, a jej ciało spocznie na Starym Cmentarzu w Dębicy.

Janusz Grajcar

Zdjęcia (1)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe