Koalicja Obywatelska też zbierała podpisy

  • 21.02.2020, 20:50
  • Grzegorz Król
Koalicja Obywatelska też zbierała podpisy
Konferencją prasową na dębickim Rynku rozpoczęli działacze Koalicji Obywatelskiej kampanię prezydencką Małgorzaty Kidawy-Błońskiej w powiecie dębickim.

Wzięła w niej udział m.in. posłanka Krystyna Skowrońska, Przemysław Przybył, działacz KO z Ropczyc, a także Krzysztof Lipczyński, radny Rady Powiatu w Dębicy. Obecny był także dyrektor biura poselskiego Pawła Poncyljusza - Dominik Łazarz, odpowiedzialny za kontakty z mediami.

- Dlaczego te wybory są takie ważne? Wszyscy tutaj zgromadzeni uważamy, że pani marszałek Małgorzata Kidawa-Błońska sprawdzi się jako prezydent, będzie stała na straży Konstytucji, na straży naszych praw i wolności obywatelskich i że pani marszałek jest jedyną gwarancją pozostania przez Polskę w Unii Europejskiej - mówił Przemysław Przybył.

Dodał także, że przeciwnicy UE będą mówić, że Polska bez unii byłaby jak Norwegia i Szwajcaria.

- Nie prawda. W Szwajcarii, Norwegii nie było 123 lat zaborów, nie było dwóch wojen światowych, ani nie było ponad pięćdziesięciu lat komunizmu. My jako Polska bylibyśmy dzisiaj bez unii tacy, jak Ukraina, niewiele osób pamięta, że trzydzieści lat temu, kiedy upadał komunizm, Ukraina była bogatsza od Polski. Dziś, po trzydziestu latach integracji Polski z zachodem, dzięki uczestnictwu Polski w Unii Europejskiej, dzięki uczestnictwu w NATO, Polska jest cztero czy pięciokrotnie bogatsza od Ukrainy. Na Ukrainie toczy się wojna domowa, są obecne rosyjskie wojska okupujące Krym, tymczasem u nas, w Polsce jest bezpiecznie. To wszystko dzięki unii, dzięki NATO, dzięki integracji Polski z zachodem - tłumaczył Przemysław Przybył.

To jest - według niego - jeden z powodów, by wesprzeć Małgorzatę Kidawę-Błońską w nadchodzących wyborach.

- Jeżeli chcemy Polski, która rozmawia, która się nie kłóci, która szanuje obywateli to stawiamy na marszałek Kidawę-Błońską. To już 10 maja - powiedziała z kolei poseł Krystyna Skowrońska.

Dalej mówiła o trudnej sytuacji w służbie zdrowia i wypomniała partii rządzącej, że zamiast do szpitali, to przez ich decyzję 2 mld zł trafią do telewizji publicznej.

- To sprawdzian dla prezydenta Dudy, by nie podpisywał tej ustawy.  - dodała.

Małgorzata Kidawa-Błońska to gwarancja dialogu - to z kolei słowa Dominika Łazarza.

- Gwarancja tego, że prezydent nie będzie jednej opcji, jednej partii politycznej i że prezydent będzie słuchał wszystkich Polaków - mówił dalej.

Po zakończonej konferencji działacze KO rozpoczęli zbieranie podpisów pod listą poparcia dla Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Reakcje przechodniów były różne. Jedni chętnie to robili, inni odmawiali, krytykując opozycję. Byli i tacy, którzy czekali, aż na konferencję dojedzie kandydatka KO. Nie dojechała.

Więcej na temat powoli rozkręcającej się kampanii wyborczej w powiecie przeczytacie Państwo w Obserwatorze Lokalnym, który do sprzedaży trafi we wtorek 25 lutego.

Czytaj także: Data ogłoszona. Kto nas odwiedzi?

Grzegorz Król

Zdjęcia (10)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (36)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Bagiel
Bagiel 28.02.2020, 22:32
PREMIER POWIEDZIAŁ W DĘBICY ŻE UNIA EUROPEJSKA DAŁA PIENIĄDZE CO NAJWYŻEJ NA CHODNIKI. NIE BĘDZIEMY A JUŻ JESTEŚMY POŚMIEWISKIEM I POWODEM DO WSTYDU DLA CAŁEJ EUROPY.
Real
Real 25.02.2020, 05:48
widzę wyraźnie,że na forum pojawił się troll z VPN em i zmieniając często IP komputera nabił same plusy zwolennikom POPSL,bądźmy poważni,poglądów ludzkich takimi metodami się nie zmieni.
Są wyznawcy PiSu i są wyznawcy POPSL,normalna sprawa. Niestety to już zabetonowane i niemożliwa jest nagła zmiana poglądów. Smutne jest to,że POKO,PSL,SLD I PiS także, to partie LEWICOWE i nikt tego nie zauważa. Lewactwo,jako błędna i szkodliwa ideologia powinna być już dawno zapomniana. Tak jak faszyzm,który też był lewicowy i socjalistyczny. To w odniesieniu do gospodarki, tak, Hitler także był socjalistą z centralnie planowaną gospodarką. Co z tego,że światopogląd miał prawicowy. Nie porównuję PiSu do Hitlera Broń Boże,ale PiS to także partia socjalistyczna,lewicowa. Prawicą nie jest nawet światopoglądowo,bo jest za aborcją, sprowadza imigrantów etc. Stary układ z Magdalenki nadal rządzi i rządził i oszukuje Polaków, drenując ich kieszenie i ogłupiając nasze społeczeństwo. Najlepiej zrobili Brytyjczycy,wychodząc z unijnego bagna,dla Francuzów pewnie jest za późno,a tylko Włosi trochę otrzeźwieli. Rozpad tego sztucznego tworu jakim jest UE (nie mylić z EWG jaką była pierwotnie,czyli wspólnotą gospodarczą,a nie polityczną) już jest na horyzoncie i to z korzyścią dla (prawie) wszystkich. Z wyjątkiem beneficjentów tego systemu,czyli unijnych niewybieralnych urzędników, pseudoposłów unijnych,komisarzy (ups,ale nazwa!!!), biedroniów, oraz Niemców z ich eurolandem.
antyReal
antyReal 25.02.2020, 10:49
Z tą UE to poszarżowałeś, utrzyma się dłużej niż brednie, które prezentujesz. Ponadto najpierw proponuje naukę polskiego, chyba, że ojczysty język to rosyjski, to wtedy rozumiem ten wpis powyższy...
Real
Real 25.02.2020, 19:32
Nie piszę wypracowania na szóstkę,tylko piszę na forum że się tak wyrażę, z marszu. Znajdź chociaż jeden rażący błąd w moim tekście trollu, bo wnioskuję,że jesteś trollem,który nie zgadzając się z rozmówcą wyciąga wyświechtane zdania o ruskim agencie,języku itp. Unia się nie utrzyma, to widać jak na dłoni,twoje pobożne życzenie sie nie spełni...
Janek
Janek 24.02.2020, 06:43
Tajemnica ile podpisów zebrali
Adrian
Adrian 24.02.2020, 11:57
milion pięćset sto dziewięćset
bilbord
bilbord 22.02.2020, 23:13
a gdzie ustawa antybilbordowa? :) a tak na poważnie to tylko Pan Krzysztof taki jakoś wesoły jest a reszta to albo zmeczona albo nie wierzy w to co mowi :) pozdrawiam
Norweg
Norweg 22.02.2020, 11:46
Pan Przybył ma rację. W Norwegii nie było dwóch wojen światowych! Była tylko jedna. W czasie pierwszej wojny światowej Norwegia była neutralna. W czasie drugiej też jakoś bardzo nie ucierpiała. Hejterzy niech poczytają podręczniki z historii!
brzeżanin
brzeżanin 22.02.2020, 15:36
Zeby adwokat potrzebował adwokata... ;)
dc
dc 22.02.2020, 08:53
Jeśli Kidawa ma podobną wiedzę jak pan Przybył to ja podziękuję za taką opozycję... W Norwegii nie było Wojny Światowej?! Ja rozumiem że można nie znać historii Skandynawii ale o desancie polaków(Brygady Strzelców Podhalańskich) wraz z aliantami w Narviku uczą w podstawówce... Jak narazie najlepiej prezentuje się chyba kandydat PSL-KUKIZ
AZ
AZ 22.02.2020, 07:14
ci ludzie przez 8 lat się nie sprawdzili,a pani Kidawa to drugi figurant PO Komorowskim. PiS też nie różni się wiele od PO,buta i pycha,no może mniej kradną. Scena polityczna zabetonowana,choc istnieje pewna alternatywa,ale rządzący ją tłumią,bo to dla nich duże zagrożenie. Mówie o konfederatach. Ktoś skłócił Polaków,podzielił politycznie, wiadomo,sąsiedzi się cieszą że mamy 2 narody w Polsce,a nie jeden. Konstytucja to wydmuszka komunistyczna,zagmatwany spis artykułów po SLD i PSLu,a Unia zabrała nam 3 mln obywateli i zarabia na nas 3x więcej niż daje to są fakty - nikt nie inwestuje w coś,co sie nie opłaca. Mit UE podsycany jest przez byłych i ukrytych komuchów, a Polacy podzieleni,bo łatwiej takimi rządzić.
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 22.02.2020, 10:32
Odniosę się do Unii Europejskiej, bo mam dość powtarzania bzdur...

Dla mnie Unia Europejska to przede wszystkim wartości na których jest zbudowana, a więc zwłaszcza szacunku dla każdej jednostki ludzkiej oraz poszanowanie zasad demokracji, której podstawą jest praworządność. Ponadto dzięki UE nie mamy wojen pomiędzy państwami wchodzącymi w jej skład od ponad 70 lat. Jednak większość osób UE traktuje jako "skarbonkę" i tutaj poniżej kilka najważniejszych faktów!

Na grudzień 2019 roku oficjalne dane Ministerstwa Finansów pokazują, że od momentu członkostwa w UE dostaliśmy ponad 175 mld euro, a wpłaciliśmy do budżetu UE niecałe 57 mld euro. Tak więc bilans jest bardzo pozytywny bo ok. 120 mld na plus.

Najwięcej środków poszło na politykę spójności tj. ponad 113 mld euro. Przy czym głównie wydatkowaliśmy pieniądze na tzw. twarde projekty to jest prawie 60 mld euro w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Na tzw. projekty miękkie czyli w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego wydatkowaliśmy kilkanaście miliardów euro. Do tej pory najwięcej funduszy na inwestycję do Polski trafiło w ramach perspektywy finansowej 2007-2013. Tutaj też mieliśmy największe rekordy w budowanie ważnych dla Polski inwestycji takich jak autostrady, remont szlaków kolejowych i zakupy nowoczesnego taboru.

Przykładowo tylko w ramach perspektywy finansowej 2007-2013 dzięki funduszom ocenia się, że utworzono ponad 400 tys. nowych miejsc pracy, wsparto dofinansowanie na badania i innowacje ponad 1400 uczelni i jednostek naukowych. Zrealizowano ponad 56 tys. km sieci interentu szerokopasmowego czy wybudowano lub zmodernizowano ponad 12 tys. km autostrad, dróg ekspresowych, krajowych, wojewódzkich, powiatowych, gminnych, zbudowano lub zmodernizowano blisko 1600 km linii kolejowych. Powstało ponad 500 oczyszczalni ścieków.

W ramach trwającej perspektywy efekty są tez imponując to jest m.in. blisko 850 tys. osób bezrobotnych, które otrzymały wsparcie. Ponad 3,5 tys. jednostek naukowych i przedsiębiorstw zostało wspartych w zakresie prowadzenia prac badawczo – rozwojowych. Zakupiono ponad 2 tys. jednostek taboru pasażerskiego w publicznym transporcie zbiorowym komunikacji miejskiej. I oczywiście drogi to jest ok. 1400 km wybudowanych i przebudowanych dróg krajowych, wojewódzkich i gminnych

Drugim ważny obszarem jest Wspólna Polityka Rolna, w ramach której otrzymaliśmy ponad 56 mld euro. I te pieniądze w 60% zostały wydatkowane na dopłaty bezpośrednie dla rolników. Pozostała kwota z reguły to inwestycje na obszarach wiejskich mających na celu podniesienie ich atrakcyjności, zwiększenie standardu życia mieszkańców i aktywizację gospodarczą terenów wiejskich, jak i oczywiście inwestycję w infrastrukturę rolniczą.
Real
Real 22.02.2020, 19:07
Polska straciła znacznie więcej na członkowstwie w UE. Te dopłaty to rekompenstata za wejscie słabszej gospodarki polskiej do UE,gdzie kapitał zagraniczny drenuje naszą gospodarkę. Nie wspomnę o emigrantach,wyjechało 3 mln Polaków,ich wykształcenie kosztowało miliardy zł,a teraz wzmacniają gospodarki unijne. Samorządy aby dostac dofinansowanie z UE na jakiś projekt muszą wnieść wkład własny,zadłużając się w bankach. Jak pan myśli ile kosztuje obsługa długu zaciągniętego przez samorządy czy rząd,biorąc pod uwagę,że muszą one wnieśc ok 40-60% kosztów danego projektu? A wykup dobrze prosperujących przedsiębiorstw,niszczenie ich jako konkurencji (np z 78 cukrowni zostało polskich 18-19),sprzedaż PZU, Pekao itp.(odzyskanych niedawno za grube pieniądze), Polska jest kolonią UE,traci ok 90 mld zł na optymalizacjach podatkowych różnych korporacji (Kaufland,Lidl,tylko Biedronka płaci podatki w Polsce ok 400 mln zł rocznie). Czy jest pan tak naiwny,myśląc,że zachodni partnerzy zaciągnęli nas do EWG (potem UE) bezinteresownie? Inwestor chce ciągnąc zyski i tak jest traktowana Polska,jaka dojna krowa.
Ech
Ech 22.02.2020, 20:03
To czas pozamykać np. oczyszczalnie, które za pieniadze UE( ok. 80 procent kasy dają na projekt) i umrzeć we własnym szambie. Polskich urzędników, którzy to rozliczają , firmy, które to budują rozgonić.Takie jest wasze myślenie?
Och
Och 23.02.2020, 02:44
z każdego euro z Unii na Zachód wraca ok 80 centów
Baba Jaga
Baba Jaga 22.02.2020, 12:37
Mądrym tego nie trzeba tłumaczyć, ale wyznawcy TVPiS tego nie zrozumieją. Oni mają tylko jedną prawdę .
Pańska studenka
Pańska studenka 22.02.2020, 11:59
Panie Dominiku - Pan tak wychwalasz tą Unię bo Pan z niej przez lata żyłeś. Z gadania o niej, z pisania, z prowadzenia powymyślanych instytucyjek i promowania POwskich europosłów. Jako aktywny polityk PO od jakiegoś czasu dodajmy co widać wyraźnie - zasłona opadła...
Ramol
Ramol 23.02.2020, 12:45
Przepraszam bardzo Studentkę, ale czy Ty dziecino w ogóle wiesz o czym piszesz? Pamiętasz czasy, kiedy paszportu nie wolno było trzymać w domu? Kiedy za brak uczestnictwa w pochodzie pierwszomajowym groziło przynajmniej obniżenie oceny z zachowania? Ale przepraszam - do tego właśnie zmierzamy - za brak uczestnictwa w miesięcznicy smoleńskiej będziemy piętnowani. Więc nie wypowiadaj się na tematy, o których nie masz najmniejszego pojęcia. Rozumiem, że ludzie starsi czerpią swoja wiedzę z TVPIS i Trwam, ale... A zresztą - ktoś mądry powiedział, by nie wdawać się w dyskusję z myślącym inaczej, bo najpierw sprowadzi cię do własnego poziomu, a następnie pokona twoimi własnymi argumentami..
Studentka
Studentka 23.02.2020, 19:47
Panie Ramol - coś się Pan zapędzasz w tych wizjach. Pan Łazarz ma założone różowe eurookulary, bo żyje z wychwalania UE. Ja wolę patrzeć z różnych punktów widzenia i wyrobić sobie zdanie. UE taka cudowna nie jest, nie jest też całkiem beznadziejna.
Ramol
Ramol 24.02.2020, 05:26
Do studentki - akurat w krytykowaniu tego, co jest lepsze, a nie wyszło od jedynie słusznej opcji, jesteście najlepsi. Mimo wszelkich wad, bilans naszego członkostwa w Unii jest dodatni. Szkoda tylko, że nie są świadomi tego ci, którzy na tym najbardziej korzystają, ale ślepo krytykują. Unia to nie populistyczna organizacja, żadne jedno wielkie 500+, w przeciwieństwie do tego, co zrobiono w Polsce. Jeżeli ktoś myślał, że będą zabierać bogatszym i za nic oddawać innym, to gratuluję podejścia. Nikt chyba nigdy nie myślał, że wchodząc do Unii będziemy narzucać swoje opcje krajom, które ją utworzyły. Póki co, nasze próby umocnienia pozycji są śmieszne. Jak już ktoś wcześniej zauważył, lepiej by było bez tych wszystkich zmian wynikających z funduszy europejskich. Czy winą UE w dysproporcji w zarobkach jest bogaty Zachód? Czy dzika prywatyzacja i pozwalanie zagranicznym inwestorom na eksploatację pracowników, to również wina Unii? A może bardziej nieudolność aparatu władzy, który zresztą sam nie oporu w korzystaniu z grantów. Ale zawsze można pójść w ślady Wlk. Brytanii.
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 22.02.2020, 17:28
Nie wychwalam tylko przedstawiam dokładne wyliczenia i fakty, w przeciwieństwie do osób, które powtarzają mity i nieprawdziwe informacje.
Co do "instytucyjek", którymi kierowałem (Regionalne Centrum Informacji Europejskiej i Regionalny Ośrodek Debaty Międzynarodowej) to były one tworzone przez rząd RP.
Real
Real 23.02.2020, 13:01
Prawdziwymi informacjami także można manipulować,zapewniam pana. I rządzący dawniej i dziś manipulują. Każdy wg własnego klucza. Najprościej manipulować dopłatami - dostaliśmy tyle przez 15 lat,wpłaciliśmy tyle, to fakty zerojedynkowe. Realne koszty dla Polski są UJEMNE. Przejęte dobrze prosperujące przedsiębiorstwa, drenaż mózgów, emigracja Polaków, obcy kapitał przejął wiele dziedzin gospodarki (np obce sklepy wielkopowierzchniowe generują olbrzymie zyski dla właścicieli,a podatki nie są płacone przez nich). Jesteśmy państwem w pułapce średniego rozwoju,brak innowacyjności,własnego kapitału,duże podatki,zagmatwane przepisy podatkowe i gospodarcze,niewydajny system emerytalny,zdrowotny, katastrofalny stan szkolnictwa wyższego (tylko 2 uniwersytety w 500 tce uczelni światowych). To spadek po poprzednich rządach,głównie PO,PSL,SLD. TAk,Polska rozwinęła się znacząco,ale jakim kosztem?!
Dominik Łazarz
Dominik Łazarz 23.02.2020, 17:54
Moim zdaniem do tej pory bilans członkostwa jest na plus, a większość funduszy została wydatkowana na prawidłowe cele. Można oczywiście mieć zastrzeżenia np. do wydatkowania pieniędzy w ramach EFS, w kontekście tego czy realizowane szkolenia rzeczywiście podniosły w większości atrakcyjność kapitału ludzkiego w Polsce. Jednak mimo wszystko w ramach tego funduszu wiele osób uzyskało dodatkowe uprawnienia czy zwiększyło swoje kompetencję i nie rzadko wykształcenie. Ponadto pamiętam w poprzedniej perspektywie jak wielkim zainteresowaniem cieszyły się środki na założenie własnej działalności gospodarczej w wysokości około 40 tys. złotych. Powstało wtedy wiele firm, które do dziś dobrze prosperują.

Polska wchodząc to UE była zacofanym krajem pod względem infrastruktury komunikacyjnej, autostrad praktycznie nie było, poza kilkoma odcinkami w południowo zachodniej części kraju. Dziś możemy przejechać autostradą z Niemiec przez Wrocław-Katowice-Rzeszów do granicy z Ukrainą. Dziś prawie gotowa jest również autostrada z południa na północ Polski do Gdańska. Tabor kolejowy, czy infrastruktura kolejowa, dworce to był wstyd dla Polski. Dziś mamy wiele inwestycji dworcowych, nowe stacje kolejowe jak np. Rzeszów-Zachodni, Dębica Wschodnia, nowy tabor zarówno regionalnej kolei, jak i dalekobieżnej, mówię tu zwłaszcza o pociągach Pendolino. Przykładowo kiedyś z Rzeszowa do Gdańska podróżowało się koleją kilkanaście godzin. Dziś jest to ok. 6-7. Warto też zwrócić uwagę na inwestycje w lotniska i infrastrukturę, praktycznie od podstaw zbudowano lotniska Olsztyn-Mazury czy Lublin-Świdnik, pięknie terminale powstały w Gdańsku czy Rzeszowie.

Warto dodać, że jeżeli chodzi o politykę spójności to Polska jest największym jej beneficjentem obecnie, obok Włoch, Hiszpanii i Rumunii. Mówimy oczywiście o kwotach globalnych. Bo w przeliczeniu na jednego mieszkańca Polska nadal jest liderem obok innych państw naszego regionu, które weszły do UE takich jak Słowacja, Litwa, Łotwa czy Węgry.

Jeżeli chodzi o cztery swobody przepływu będące kluczowym element UE (swobodę przepływu towarów, usług, kapitału i ludzi), to wyjazd ponad 2,5 mln Polaków do pracy na zachód UE można rozpatrywać w dwóch kategoriach: szansy i zagrożenia. Zagrożenie to wyjazd często młodych wykształconych ludzi pracujących na rzecz gospodarki innego państwa, ale to też szansa dla wielu Polek i Polaków aby zmienić swoje życie i próbować znaleźć pracę, a często spełnienie w innym kraju. Polska jest sama sobie winna, że nie daje na tyle szans ekonomicznych i wolnościowych wielu ludziom, że muszą emigrować. W kwestii swobody przepływu towarów to ok. 80% procent naszego eksportu, czyli tego co sprzedajemy za granicą, trafia do państw Unii Europejskiej. I dodatkowo nasz bilans handlowy z krajami UE jest dodatni.
Wybory
Wybory 22.02.2020, 00:27
.To co się stało w ostatnim czasie w Polsce : środkowy palec posłanki w kierunku opozycji, 2 miliardy na kolejną propagandę w "Wiadomościach" TVP, zamiast dla chorych ludzi na raka.To jeszcze bardziej mnie irytuje do tego jak ludzie mogą być tak naiwni i głosować na Pis tylko dlatego, że jest 500 plus z naszych podatków zresztą.Jest tyle opcji politycznych, a jak widać większość nie ma z nimi szans wygrać wyborów. Ludzie powinni wybrać kogoś nowego na prezydenta, co coś zmieni na dobre w tym kraju, a nie tylko podpisze każdą ustawę.
ABC
ABC 21.02.2020, 21:56
Popieram Panią Kidawę- Błońską. Chociaż, myślę, ze ma niewielkie szanse. Po pierwsze jest kobietą, a po drugie Dębica i okolice zawsze wierne PiS
Oh
Oh 23.02.2020, 02:45
a po trzecie to jedna wielka gafa i figurantka
Wyborca
Wyborca 23.02.2020, 17:47
No tak, a obecny PAD to wulkan inicjatyw, niezależna, bezstronna głowa państwa. A swoboda działania zależy od tego, jak bardzo prezes popuści łańcuch... Już wolałem Bronka, bo przynajmniej było śmiesznie, jak na przykład właził w Japonii na tron.
12
12 22.02.2020, 00:30
Niestety podkarpacie jest dalej zacofane i głosuje na nich, ale cóż takie jest społeczeństwo. Także oddam głos na Panią Małgorzatę.
fifa
fifa 21.02.2020, 21:43
ciekawe czy na urlopie czy w pracy? jest kozak NATO dzieki niemu i jego tatusiowi hihihi
bruno
bruno 21.02.2020, 21:31
HAHAHAAH Prima Aprilis jest w środę 1.04.2020
haha
haha 21.02.2020, 21:25
W Norwegii nie było wojny światowej? Wyborne milordzie :D Kogo oni do tych sztabów biorą...
Milord Frej
Milord Frej 22.02.2020, 10:06
Pan Przybył ma rację. W Norwegii nie było dwóch wojen światowych. Była tylko jedna. W czasie pierwszej wojny światowej Norwegia była neutralna. Zanim się Pan wypowie - warto sprawdzić fakty.
Olmet
Olmet 21.02.2020, 21:24
Moim zdaniem pani kidawa - blonska to najlepszy prezydent.
Haha
Haha 22.02.2020, 11:21
Zwlaszcza ze prezydentem jeszcze nie byla. W niebyciu jest najlepsza haha
AXS
AXS 21.02.2020, 21:21
Ile podpisów zebrano??? chyba nie tajemnica??
dedukcja
dedukcja 22.02.2020, 06:21
Policz sobie obecnych na załączonym zdjęciu. To da Ci odpowiedź.

Pozostałe