Pozrywane dachy i połamane drzewa - zdjęcia

  • 24.02.2020, 10:27 (aktualizacja 24.02.2020, 20:33)
  • Grzegorz Król
Pozrywane dachy i połamane drzewa - zdjęcia Fot. OSP Pilzno.
Od rana strażacy z ochotniczych straży oraz zawodowcy z Dębicy otrzymują wezwania do powalonych drzew i uszkodzonych dachów. Niż Julia szalał od wczoraj.

Oprócz porywistego wiatru i silnych opadów deszczu, nad powiatem przeszła również burza. Błyskało się i grzmiało, co w lutym nie jest częstym widokiem. Niestety silny wiatr znów wyrządził wiele szkód. Jeszcze w nocy strażacy wyjeżdżali 16 razy, przede wszystkim do przewróconych drzew. Nad ranem, kiedy mieszkańcy powiatu wyszli z domów, okazało się, że przedpołudnie też do spokojnych nie będzie należało.

- Strażacy jeździli do poprzewracanych drzew, ale w wielu miejscach poderwało również dachy - mówi mł. bryg. Wiktor Porada z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Dębicy.

Dachy pozrywało m.in. w Dobrkowie, Parkoszu, Skurowej, czy Borowej. Jednak najważniejszą obecnie informacją jest ta, że Wojewódzkie Centrum Zarządzania Kryzysowego w Rzeszowie nie przedłużyło ostrzeżenia dla powiat dębickiego, a to oznacza, że wiatr ustanie i będzie bezpieczniej.

Czytaj także: Spektakl przerwany. Alarm pożarowy w domu kultury

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe