Stanowisko MKS w sprawie zmiany rozkładu jazdy

  • 25.02.2020, 11:35 (aktualizacja 25.02.2020, 11:50)
  • Janusz Grajcar
Stanowisko MKS w sprawie zmiany rozkładu jazdy Autobusu oznaczonego nr. 11 w marcu już nie zobaczymy. Dwójka wyjedzie na inną trasę.
Komunikat w sprawie reorganizacji linii komunikacyjnych wydał MKS Dębica. Można się z nim zapoznać poniżej.

Od 1 marca br. zacznie obowiązywać zupełnie nowy rozkład jazdy, obejmujący gruntowną modyfikację sieci połączeń. Autobusy MKS przestaną kursować do miejscowości w Gminie Dębica, a w zamian w Dębicy rozszerzona zostanie oferta przewozowa komunikacji miejskiej. Uruchamiamy kolejną nową linię miejską, a na kluczowych trasach w mieście zwiększamy liczbę połączeń i koordynujemy odjazdy różnych linii, dzięki czemu zgodnie z Państwa oczekiwaniami, czasy oczekiwania na najbliższe autobusy w porach o największej mobilności Dębiczan ulegną skróceniu.

MKS wciąż będzie docierał do Borowej, Chotowej, Głowaczowej, Golemek, Grabin, Lipin, Przyborowa i Straszęcina. Dla mieszkańców Dębicy i okolic uruchamianych będzie 10 linii, które wykonają w dni robocze łącznie 279 kursów, w soboty 120 kursów, a w niedziele 78 kursów.

Uruchomione zostaną dodatkowe przystanki w okolicy Galerii Dębickiej i na Chopina, przy których od poniedziałku do soboty będzie zatrzymywać się nowa linia 6. Połączy ona ul. Rzeszowską z Os. Sikorskiego przez Centrum Handlowe Raj, ul. Tuwima, Cmentarną, Galerię Dębicką, Dworzec PKP.

Przy okazji zmian porządkujemy numerację linii miejskich. Istniejąca linia 12, która będzie kursowała w relacji Wolica – Zajezdnia MKS, otrzyma numer 2. Z kolei linia 14, uruchamiana dla uczniów z ulicy Budzisz, będzie kursowała z oznaczeniem linii 9. Weekendowa linia 13 docierająca z Wolicy do cmentarzy przy ul. Cmentarnej i Wielopolskiej, będzie funkcjonowała jako linia 4.

Linia 1 kursować będzie wyłącznie po Dębicy w relacji Krakowska – WUCH – Tikkurila, a linia 3 na trasie Wielopolska – Robotnicza – Krótka – Dworzec PKP – Parkowa – Krakowska – Szpital z wybranymi kursami wydłużanymi do Działek przy ul. 1 Maja i Straszęcina. Do trasy linii 7 zostaną włączone przystanki na ul. Robotniczej, zapewniając tej części miasta bezpośrednie połączenie z Os. Sikorskiego oraz rytmiczne połączenia do Dworca PKP. Kursy linii Nr 7 dowożące pracowników do strefy w Zawadzie zostają utrzymane bez zmian. Linia 14 zostanie wydłużona do Dworca PKP przez Pl. Gryfitów i ul. Parkową. Linia 8 zostanie skrócona do WUCHu. Trasa linii 16 pozostanie bez zmian.

Częstotliwość kursowania autobusów w mieście wzrośnie. Na najważniejszych trasach w mieście w kierunku centrum, takich jak z Wolicy, z ul. Robotniczej, ul. Rzeszowskiej przy CH Raj i Technikum, ul. Cmentarnej, os. Sikorskiego, w dni robocze w ciągu dnia autobusy będą odjeżdżały średnio co 15 minut.

Najwyższa częstotliwość będzie funkcjonowała na ul. Krakowskiej, z przystanków przy Szpitalu, na osiedlach Matejki i Chemik w kierunku centrum oraz Dworca PKP autobusy będą odjeżdżały:

w dni robocze w godz. 7 – 16 co około 7-8 minut,
w dni robocze przed godz. 7 i po godz. 16 oraz w soboty co około 20 minut,
w niedziele co około 30 minut.
Ponadto informujemy, że przestaną funkcjonować linie podmiejskie 2 (ze Stobiernej do Braciejowej), 4 (ze Straszęcina do Nagawczyny), 11 (z Dębicy do Pustkowa Wsi), 15 (z Dębicy do Paszczyny) i 17 (z Dębicy do Laskowej).

Zmianie ulegnie rozkład jazdy wszystkich linii komunikacji miejskiej. Planując podróż autobusem MKS uprzejmie prosimy o zapoznanie się z nowymi godzinami odjazdów. Zapraszamy do korzystania z usług dębickiego transportu publicznego.

Czytaj też: Mamy nowe rozkłady jazdy MKS. Są duże zmiany

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (17)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Ulka
Ulka 06.03.2020, 17:16
A nie trzeba by wstrzymać transportu zbiorowego w okresie zagrożeniem koronawirusem ? Zastanówcie się Panowie !
Kulka
Kulka 07.03.2020, 19:11
Chyba Cię pogięło kobieto! Idąc tym tokiem rozumowania, w okresie grypowym trzeba zrobić to samo. A żeby było jeszcze bezpieczniej należy pozamykać szkoły, sklepy, kościoły?
Lilu
Lilu 06.03.2020, 02:16
Świetnie !!!! W końcu w Dębicy jest transport adekwatny taki jak w wielu miastach typu Kraków, Rzeszów. Nie zaczyna i kończy się na Wioskach, a przez Dębicę tylko przejeżdża. bo to była Powiatowa Komunikacja Samochodowa, a Dębica najwięcej inwestowała i wymieniała tabor, co po wichurach jeździł. Nareszcie, Mądry p. Wójt gminy Dębica, zmusił naszego Burmistrza do pokazania pazurka. Ja osobiście bym zabrał przystanki bo brakuje ich wiele na nowych trasach,np przy sitarstwie, gdzie w końcu można dojechać. Wstyd i hańba by w mieście powiatowym nie dało się dojechać do najważniejszego miejsca w powiecie. W końcu stała się naszą komunikacją Miejską, która będzie faktycznie dla miasta a nie wozić powietrza po gminie która chce wykorzystać podatki od nas dla siebie. Drogi Panie Szewczyku dzięki tej decyzji następna kadencja gwarantowana. Został jeszcze jeden temat granic miasta, ale mam nadzieję że pan tu również pokaże że ma jaja. A w następnej kadencji życzę powodzenia w ściąganiu nowych inwestorów do budowy nowych firm na nowych terenach inwestycyjnych. Niech Dębica będzie persza na Podkarpaciu, bo jest szansa prześcignąć nie Mielec ale Rzeszów w bogactwie. Dębica 2020/30 ze specjalną strefą inwestycyjną to szansa dla całego Powiatu Dębickiego. Dębica licząca ponad 60 tyś mieszkańców, będzie wreszcie dostawać takie subwencje na jakie zasługuje, czyli 120 ml zł w budżecie i będzie na wszystko.
Srilu
Srilu 07.03.2020, 20:56
Gdybyś był łaskawy wytłumaczyć: 1. Do czego jest adekwatny transport w Dębicy?
2. Po jakich "wichurach" jeździł?
3. Co to jest "sitarstwo" i gdzie ono jest?
4. Czy widziałeś praktycznie puste autobusy MKS, bo właśnie teraz
wożą powietrze.
5. Skąd ma się wziąć bogactwo Dębicy?
6. Specjalna strefa inwestycyjna? Niby kto ściągnie inwestorów, jakoś
do tej pory miasto nie miało na to pomysłu ( w przeciwieństwie do
gminy).
7. W jaki sposób masz zamiar podnieść liczebność mieszkańców
miasta? Jak do tej pory ludzie uciekają z tego grajdołka.
Coś mi się wydaje, że jeśli Dębica będzie miała tak mądrych mieszkańców jak Ty, to jej przyszłość jest zagrożona.
Baba Jaga
Baba Jaga 07.03.2020, 19:16
Hahahahahaha!!!! Tarzałam się ze śmiechu chyba z pół godziny, aż pies zaczął patrzeć na mnie podejrzliwie. Napisz, co brałeś zanim wymyśliłeś te brednie.
Ulana
Ulana 26.02.2020, 18:43
Wspaniałe byłoby koło "O" obejmujące Dębicę - Świętosława- Pustynia - Nagawczyna- Kaufland - Rynek - Szpital. Nawet pełnopłatny miałby chętnych. Wszystko byle zmniejszyć ilość aut w centrum Dębicy !!!!!!!
???
??? 25.02.2020, 21:37
Jak bedzie jezdzil kolo galeri to moze by go pchnoł jeszcze Kawęczynską?
kolo
kolo 25.02.2020, 20:34
Jak można było linię nr 3 wyrzucić z Zatorza i puścić na Straszęcin ? Kto ze Straszęcina jeździ na cmentarz na ul. Wielopolskiej ?
hahaha
hahaha 25.02.2020, 18:27
Przy takim ruchu mękoli po ulicach miasta tam i z powrotem moze by wprowadzic buspasy?
posażer na gapę
posażer na gapę 25.02.2020, 13:27
Mi się zdaje ,że najsprawiedliwiej by było gdyby każdy Burmistrz czy wójt utrzymywał flotę autokarów do wożenia swoich mieszkańców. Jesteśmy w Strefa Schengen i granice gmin można przekraczać swobodnie.
@
@ 25.02.2020, 16:56
Według takiego rozumowania każdy burmistrz, czy wójt na swoim terenie powinien utworzyć własne wysypisko śmieci, a nie wozić je innym pod nos.
png
png 25.02.2020, 20:25
Ja !
fazi
fazi 25.02.2020, 12:46
Panie Burmistrzu Szewczyk, proszę powiedzieć, kto za to zapłaci. Ucieka Pan teraz przed sytuacją, w której trzeba ratować projekt, bo inaczej grozi zwrot ponad 10 milionów zł. Przystanek koło Galerii Dębickiej już za czasów Burmistrza Wolickiego był wielce nieopłacalny, dlatego tyle lat nie ma tam stałej linii mimo chęci dopłat ze strony Galerii.
Pasażer
Pasażer 04.03.2020, 17:24
A oddawajcie sobie te 10 milionów, a MKS-y jak można obserwować wożą głównie powietrze.
Leszko
Leszko 25.02.2020, 19:42
Tam na Galerie Dębicką powinien MKS kursować. Tam brakuje parkingów a samochodów w mieście coraz więcej. Lepiej pojechać na zakupy sobie autokarem dając parę groszy na bilet. Po za tym korki w mieście coraz większe a będzie jeszcze gorzej nie lepiej
@
@ 04.03.2020, 17:26
Nawet jeśli MKS będzie wjeżdżał na parking galerii, to ludzie i tak będą jeździć samochodami. Taka mentalność.
MKS
MKS 25.02.2020, 18:20
pierwsza rzecz: komunikacja miejska czy to w Dębicy czy innym mieście ma służyc mieszkańcom a nie być opłacalna - bo gmina ma nie zarabiać na swych mieszkańcach tylko im pomagać

Pozostałe