Salon fryzjerski i kosmetyczny w jednym - jak stworzyć wspólną przestrzeń

  • 25.02.2020, 12:29
  • Żródło: Artykuł zewnętrzny
Salon fryzjerski i kosmetyczny w jednym - jak stworzyć wspólną przestrzeń
Otworzenie własnego salonu usługowego wiąże się z ogromnym wysiłkiem. A jeśli zdecydowaliśmy się na połączenie dwóch salonów w jednym, to zadanie staje się jeszcze trudniejsze. Musimy bowiem zadbać o odpowiednie walory estetyczne, wystarczającą przestrzeń w stosunku do ilości urządzeń i stref, które będą się znajdować w naszym salonie. Jak zatem zrobić to dobrze? Tego dowiecie się, czytając ten artykuł.

Wydzielenie stref

Podstawą w takim salonie jest wydzielenie stref, mowa o separacji części fryzjerskiej i kosmetycznej. Nie może być tak, że myjnie przeplatają się ze stanowiskami do manicure, ponieważ wprowadzi to istny chaos. A klienci na pewno będą czuli się zagubieni i przytłoczeni. Dobrym patentem na to, może być zastosowanie ścianek przenośnych, czy parawanów, które będą dopasowane do stylu, w którym urządziliśmy nasz lokal.

Meble w jednym stylu

Jednym z kluczowych elementów jest dobór odpowiednich mebli do naszego salonu kosmetyczno-fryzjerskiego. Mimo tego, że strefy obu tych usług powinny być wyraźnie oddzielone, to powinny być jednak zachowane w tym samym klimacie, czyli tym samym stylu. Jeśli decydujemy się na styl retro w strefie fryzjerskiej, to zróbmy to samo w strefie kosmetycznej. Istnieje wiele sklepów internetowych, które oferują szeroki asortyment mebli zarówno kosmetycznych, jak i fryzjerskich. Wysokojakościowe meble do salonu kosmetycznego w różnych stylach znajdziecie tutaj: https://modnakaja.pl/pl/meble-kosmetyczne-oferta-48h.

Dobór mebli do wielkości lokalu

Kolejną kwestią jest sam dobór mebli, które muszą być również dostosowane do wielkości lokalu, który posiadamy. Jeżeli posiadamy salon niewielkich rozmiarów, to wybierajmy meble, które są mniejszych rozmiarów, tak jak mobilne myjnie fryzjerskie, czy też mobilne pomocniki fryzjerskie, dzięki temu będziemy mogli schować niepotrzebne sprzęty wtedy, gdy ich nie używamy.

Kolorystyka wnętrza

Jeżeli chcemy uniknąć efektu przytłoczenia, musimy zadbać o to, aby nasz salon wydawał się większy. Jest na to sposób – wykorzystanie jasnych barw na naszych ścianach. Biały kolor charakteryzuje się tym, że potrafi odbijać światło, dzięki czemu lokal wydaje się większy. Jednak musi mieć on dostęp do tego światła, dlatego, jeśli nie mamy zbyt wielu okien w naszym salonie, musimy zainwestować w dobre oświetlenie. Dodatkowym plusem, który działa na naszą korzyść, jest fakt, że jasne kolory kojarzą się z porządkiem i czystością, co również wpływa na odbiór naszego lokalu.

Dodatki

Kolejną ważną kwestią są dodatki, które sprawią, że nasi klienci poczują się wyjątkowo. Mowa konkretnie o elementach, które stworzą niepowtarzalną atmosferę w naszym salonie, dzięki której klienci będą do nas wracali. Jak stworzyć taką atmosferę? Musimy zadbać o pozytywne doświadczenia naszych klientów już od momentu przekroczenia progu naszego lokalu. Zaopiekować się ich okryciami wierzchnimi, zainwestować w dobrej jakości ekspres do kawy, czy zapewnić słodki poczęstunek w strefie poczekalni. Nie możemy również zapomnieć o muzyce, która powinna być dostosowana do stylu naszego salonu oraz w miarę neutralna, aby mogła być przyjemna dla ucha każdego z naszych klientów.

Połączenie salonu kosmetycznego z fryzjerskim jest zadaniem, do którego należy podejść ze szczególną ostrożnością. Najważniejsze jest w nim wyraźnie oddzielenie tych dwóch stref oraz dopasowanie odpowiednich mebli i kolorystyki wnętrza, która sprawi, że salon będzie optycznie większy.

Artykuł zewnętrzny

 

Źródło: Artykuł zewnętrzny

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe