Koronawirus. Z aptek w Dębicy zniknęły maseczki ochronne

  • 26.02.2020, 09:22
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Koronawirus. Z aptek w Dębicy zniknęły maseczki ochronne Fot. Darko Stojanovic z Pixabay
W aptekach na terenie Dębicy trudno znaleźć maskę antywirusową albo chirurgiczną. Brakuje ich też w hurtowniach.

- Nie ma nie tylko maseczek, ale też płynów dezynfekcyjnych i żeli antybakteryjnych – dowiadujemy się w aptece Melisa przy ulicy Kolejowej.
Zainteresowanie maseczkami jest bardzo duże. Aptekarze przyznają, że w ostatnim czasie liczba kupujących znacznie wzrosła. Pacjenci cały czas pytają, kiedy będą.

- Mieliśmy tylko maski chirurgiczne. Kiedy będzie dostawa, trudno powiedzieć, bo nie ma ich w hurtowniach - mówią farmaceuci z apteki Słonecznej w Dębicy przy ulicy Krakowskiej.

Jednym z najskuteczniejszych sposobów na zapobieganie rozprzestrzeniania się wirusów, w tym koronawirusa COVID-19, jest przestrzeganie zasad higieny, w tym: częste mycie rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości, np. podczas podróży, ich dezynfekcja środkiem na bazie alkoholu.
Tymczasem Ministerstwo Spraw Zagranicznych odradza podróże, które nie są konieczne, do 11 gmin objętych kwarantanną przez władze włoskie ze względu na występowanie wirusa SARS-CoV-2: w regionie Lombardi: Codogno, Castiglione d’Adda, Casalpusterlengo, Fombio, Maleo, Somaglia, Bertonico, Terranova dei Passerini, Castelgerundo, San Fiorano; w regionie Wenecji Euganejskiej: Vo’ Euganeo (Padwa).

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (3)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
korona królów
korona królów 26.02.2020, 23:52
Cytując klasyka: ciemny lud wszystko kupi...
fakt
fakt 26.02.2020, 13:11
He he przestrzeganie higieny. A widział ktoś jak się wozi i przenosi chleb do sklepów, jak się sprzedaje obwarzanki itp...
Pytam się
Pytam się 26.02.2020, 11:06
Czy w związku z tym sprawdzono szkoły na obecność przy umywalkach mydła do mycia rąk dla dzieci ?

Pozostałe