Uwaga kierowcy - jutro akcja policji!

  • 26.02.2020, 14:16
  • Grzegorz Król
Uwaga kierowcy - jutro akcja policji!
Biuro Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji informuje, że już jutro policjanci będą zwracać szczególną uwagę na kierowców, którzy mają zbyt ciężką nogę.

Od wczesnych godzin rannych, w czwartek 27 lutego na drogach w całym kraju prowadzone będą działania w ramach akcji prędkość. 

- Nadrzędnym celem działań będzie zmniejszenie ryzyka powstawania wypadków poprzez egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania obowiązujących ograniczeń prędkości. Niemniej jednak policjanci będą zwracać uwagę na każde zachowanie niezgodne z prawem - informuje policja.

Jak dodają, to prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Ona ma również wpływ na skutki zdarzeń drogowych. Często nieznaczne przekroczenie prędkości niesie za sobą tragiczne efekty, zwłaszcza w sytuacji potrącenia pieszego. Prowadzone jutro pomiary będą prowadzone zarówno za pomocą wideorejestratorów, jak i przy użyciu ręcznych mierników prędkości z wizualizacją.

- Zaplanowane działania mają charakter prewencyjny. Jednak kierujący, którzy nie będą stosować się do ograniczeń prędkości, a szczególnie ci, którzy będą tę prędkość rażąco przekraczać, muszą liczyć się z konsekwencjami prawnymi - czytamy w informacji policji.

Czytaj także: Granaty, amunicja i karabiny, czyli arsenał z Nagoszyna

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
zbigniew
zbigniew 26.02.2020, 20:54
widze codziennie nieozakowanie i oznakowane radiowozy, zreszta Yanosik i tak informuje. Zobaczymy czy jutro faktycznie bedzie wiecej
sebik
sebik 27.02.2020, 15:53
moze faktycznie ich sie wiecej kreci...ale yanosik spoko, daje rade
Artur
Artur 26.02.2020, 14:42
Codziennie widzę kilka patroli, czy to oznakowane, czy nie. Takie akcje nie robią już chyba na nikim wrażenia.
Może warto byłoby jeden dzień w tygodniu zrobić akcję "nie jesteś nieśmiertelny - pomyśl zanim wejdziesz na ulicę"? Rowerzystów też by można czasami przypilnować. A nie tylko ciągła nagonka na kierowców.
@
@ 26.02.2020, 18:44
Zgadzam się z Panem Arturem.
Uczyli Rodzice, Nauczyciele- każdy pieszy wiedział i rowerzysta też , że należy się zatrzymać przed przejściem , rozglądnąć w prawo, lewo i prawo. Jeżeli nie ma zagrożenia wejść na przejscie dla pieszych lub wjechać w dozwolonym miejscu. Mówili- może i masz pierwszeństwo, ale masz jedno życie!
Może czas wrócić do starych zasad? Przyglądam sie pieszym, rowerzystom i widzę, że swoje zycie mają w małym poważaniu. Kierowcy bywają różni i też muszą uważać. A oświetlenie przejść , to juz inna bajka.
weu
weu 27.02.2020, 08:53
Może @ wychował się w Japonii, RPA albo w WB.
jan
jan 27.02.2020, 08:00
Z tym ogladaniem to akurat jest odwrotnie lewo-prawo-lewo i wchodzimy
Roman
Roman 26.02.2020, 21:24
Taka prawda, na drugi świat poszło już mnóstwo ludzi którzy mieli pierwszeństwo...

Pozostałe