Sprawdzają, czy w wodzie nie ma bakterii grupy coli

  • 27.02.2020, 09:53
  • Tomasz Ratuszniak
Sprawdzają, czy w wodzie nie ma bakterii grupy coli fot. Wodociągi Dębickie.
W ciągu około dwudziestu godzin Wodociągi Dębickie mogą zbadać obecność bakterii grupy coli i E coli nie tylko w dezynfekowanej wodzie przeznaczonej do spożycia, ale również w wodach studziennych i powierzchniowych. Możliwe jest to dzięki zakupowi nowoczesnego sprzętu - zestawu Colilert.

System jakości w Laboratorium Produkcji Wody Wodociągów Dębickich już po raz jedenasty zatwierdzony został przez Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Dębicy. Po audycie kontrolnym, wydana została decyzja rozszerzająca zatwierdzony zakres badań wody przeznaczonej do spożycia o siedem nowych parametrów. W tym wspomnianą już obecność bakterii grupy coli i E coli.
- Firmie przyświeca zasada ciągłego doskonalenia. W pracy laboratorium wiąże się to m.in. z systematycznym podnoszeniem kwalifikacji personelu, co ma odzwierciedlenie w bardzo dobrych wynikach badań biegłości - czytamy na stronie internetowej Wodociągów Dębickich.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe