Koronawirus. Stan podwyższonej gotowości w szpitalu

  • 29.02.2020, 14:15
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Koronawirus. Stan podwyższonej gotowości w szpitalu Fot. Urząd Wojewódzki w Rzeszowie.
Wojewoda podkarpacka Ewa Leniart nałożyła wczoraj na szpitale, które posiadają oddziały zakaźne, w tym ten w Dębicy, obowiązek pozostawania w stanie podwyższonej gotowości. Decyzji nadano rygor natychmiastowej wykonalności. Jest ona związana jest z prowadzonymi działaniami profilaktycznymi w związku z możliwością wystąpienia i rozprzestrzeniania się koronawirusa SARS-CoV-2.

Tymczasem Podkarpacki Wojewódzki Inspektor Sanitarny informuje, że od 24 stycznia br. obejmował nadzorem epidemiologicznym 107 osób, które przebywały w ostatnim czasie w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie poddane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym. Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem pozostaje 81 osób. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 8 osób – są one w trakcie badań. Jedna z nich przebywa w Oddziale Zakaźnym Szpitala Powiatowego w Dębicy. - Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdziliśmy żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem SARS-CoV-2 - informuje PWIS.

 

 

Czytaj także: Koronawirus. Z aptek w Dębicy zniknęły maseczki ochronne.

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe