Kevin Aiston przyjechał specjalnie dla Igora Ozgi - zdjęcia

  • 01.03.2020, 19:04 (aktualizacja 02.03.2020, 19:12)
  • Janusz Grajcar
Kevin Aiston przyjechał specjalnie dla Igora Ozgi - zdjęcia
Strażak strażakowi nie odmawia - tak odpowiedział Kevin Aiston, kiedy zapytaliśmy, czy długo wahał się, kiedy druhowie z OSP Łęki Dolne zaprosili go na turniej charytatywny dla Igora w Pilźnie. Znany z programu Europa da się lubić Anglik był gościem specjalnym imprezy rozgrywanej w hali sportowej byłego gimnazjum.

Kevin Aiston już drugi raz w tym roku odwiedza powiat dębicki. W styczniu gościł w Korzeniowie, również na zaproszenie strażaków, którzy organizowali akcję promocyjną krwiodawstwa. W Pilźnie został przywitany jako jedyny Anglik mieszkający na Podkarpaciu (osiedlił się w Mielcu, gdzie prowadzi restaurację).

- Nie tylko na Podkarpaciu, ale i w Polsce - dorzucił Kevin Aiston.

Zgromadzonych na turnieju zachęcał do licytowania przedmiotów i zaproszeń, także de tego na kolację w jego lokalu, z których dochód zostanie przeznaczony na rehabilitację chorego na autyzm 6-letniego mieszkańca Podlesia Machowskiego. Celebryta udzielał wywiadów, rozdawał autografy i chętnie pozował do zdjęć.

Zanim Kevin Aiston przyjechał do Pilzna, zgromadzeni w hali mogli obserwować rozgrywki piłkarskie drużyn dziecięcych z rocznika 2012. O zwycięstwo walczyło osiem drużyn, a pierwsze miejsce ostatecznie zajęli gospodarze z Legionu Pilzno, w którym grał m.in. brat Igora - Karol Ozga. Najlepszym bramkarzem wybrany został Sebastian Surdel. Puchary wręczali rodzice głównego bohatera turnieju Agnieszka i Adam Ozga.

Z pokazem akcji pożarniczej i resuscytacyjnej wystąpiła drużyna Małych Strażaków z Łęk Dolnych. Po nich wystąpił Zespół Mażoretek Jupiter z Pilzna, którym na co dzień opiekuje się Agnieszka Kuchcińska. W drugiej części turnieju piłkarskiego na parkiet wybiegli dorośli, głównie drużyn ochotniczych straży pożarnych z gminy Pilzno, ale też rodziców młodych piłkarzy Legionu, czy też złożona z trenerów tego zespołu. Wygrali druhowie OSP Strzegocice.

O to, by kibice i zaproszeni goście nie byli głodni, zadbały panie z KGW w Łękach Dolnych, Słotowej i Podlesiu Machowskim. Pierwsze serwowały pizzę nie tylko dla zawodników grających w turnieju, drugie ciasta, a trzecie pyszny bigos. Panie ze Słotowej na długo przed końcem turnieju rozprowadziły prawie osiemdziesiąt dużych pudełek z upieczonymi przez siebie ciastami.

Była też loteria fantowa, która cieszyła się tak dużym powodzeniem, że losów podobnie jak pudełek z ciastem, zabrakło jeszcze przed przyjazdem Kevina Aistona. Za konferansjerkę odpowiadał zaś Bartłomiej Ziaja, którego znają bardziej mieszkańcy gminy Brzostek, gdzie jest radnym.

A na profilu fejsbukowym Gramy dla Igora - Turniej charytatywny trwały licytacje piłki z autografem Artura Jędrzejczyka (sprzedana za 300 zł), koszulki Resovii z autografem Rafała Buszka (sprzedana za 130 zł), koszulki z autografem Igora Angulo (sprzedana za 900 zł), rękawic bramkarskich z autografem Pawła Sokoła (sprzedane za 200 zł), czy też rękawic bokserskich z autografem Myke'a Tysona (sprzedane za 300 zł) i wiele wiele innych przedmiotów.

Patronem medialnym wydarzenia był Obserwator Lokalny.

Cyztaj też: Kiedyś kładł się na podłodze, dziś chce kiełbaski i ketchup

Janusz Grajcar

Zdjęcia (56)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe