Banery Kidawy-Błońskiej zniszczone

  • 03.03.2020, 08:18
  • Tomasz Ratuszniak
Banery Kidawy-Błońskiej zniszczone
W ostatni piątek dna ulicach Dębicy pojawiły się pierwsze banery kandydatki na prezydenta Małgorzaty Kidawy-Błońskiej. Jednak część z nich już w weekend została zniszczona.

Tak było m.in. na skrzyżowaniu ulic Kraszewskiego i Kolejowej, czy przy ul. Rzeszowskiej. Sympatycy Platformy Obywatelskiej Powiatu Dębickiego informują na swoim facebookowym profilu, że wszystkie akty wandalizmu zostaną zgłoszone na policję. Zapowiadają również, że obok każdego uszkodzonego baneru powieszą kolejny.

Warto przypomnieć, że zgodnie z obowiązującym prawem w czasie kampanii wyborczej wszystkie materiały zawierające oznaczenia komitetu podlegają ochronie prawnej. Nie można ich mi.in. niszczyć, usuwać, zamalowywać.Grozi za to grzywna nawet do 5 tys. zł, a jeśli komitet wyborczy oszacuje straty na kwotę powyżej 500 zł, to nawet areszt.

Zobacz też: Na stadion lekkoatletyczny potrzeba ponad 4,5 mln zł

 

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (20)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Mieszkaniec
Mieszkaniec 06.03.2020, 09:32
Może warto by gazeta zainteresowała się również zniszczonymi banerami prezydenta Andrzeja Dudy w miejscowości Bobrowa? Warto podjechać sprawdzić.
Proziok
Proziok 04.03.2020, 10:39
Jestem wyborcom PiS i mam dwojke dzieci.Zona pracuje a ja jestem z zamilowania kibicem i antykomuniatą.W zyciu nie skrzywdzilem blizniego a z ludżmi ktorzy glosują inaczej rozmawiam bez nerwów i na luzie.Tyle co ja razy w życiu usluszalem ze 500plus to sama patologia pobiera a kibice i narodowcy to faszysci nie jestem w stanie zliczyć.Gdy do tego dorzucę ze jestem chrzescijaninem to jestem malowanym przykladem patologi ciemnogrodu i tym podobnych.Poki co smieje sie z tego i z rych biednych ludzi ale jest opcja ze kiedys nerwy puszcza i pozbedę kogoś kilku jedynek.To ze ktoś glosuje na PO SLD czy Wiosne jest dla mnie obojetne bo wyznaje zasade ze po to gineli nasi przodkowie aby kazdy mogl wybierac jak chce i rovic co chce w granicach prawa.
Anna - Maria
Anna - Maria 04.03.2020, 09:57
A może to sami peowcy zniszczyli te banery, żeby potem pokazywać jaki ten PiS okropny?
twój domowy psychiatra
twój domowy psychiatra 04.03.2020, 13:04
Pardon - czy istnieją granice debilizmu?
Mieszkaniec
Mieszkaniec 03.03.2020, 20:00
Wstyd. Nawet jak prezentujecie inne poglądy to trochę szacunku się należy. Kultury! Wybory w państwie demokratycznym, każdy kandydat ma równe prawo. Dajcie spokój. Wszyscy szanujcie się.
pola
pola 04.03.2020, 07:58
Gdyby zniszczyli banner parti przeciwnej byloby oo dobrze oo super taki to oto szacunek...
vanad
vanad 03.03.2020, 19:43
W ludzi manifestujących pod sądem - petardami, plakaty politycznego konkurenta - pociąć. Tak dyskutuje dębicki suweren.
Sędzia
Sędzia 03.03.2020, 15:57
Grzywna albo areszt za niszczenie banerów? Przecież zawsze można liczyć na uniewinnienie przez prezydenta.
Ser
Ser 03.03.2020, 10:14
Wracając z kościoła zahaczył przypadkiem:)
Sila
Sila 03.03.2020, 12:15
aha czyli na Policję można podać Ciebie ;) bo robią dochodzenie
Ser
Ser 04.03.2020, 11:00
Czytaj dokładnie, zahaczył a zahaczyłem to zasadnicza różnica:) A jeżeli nie widzisz różnicy to głosuj na Adriana:)
K.
K. 03.03.2020, 08:46
Zakładam, że to wyborcy miłosiernego PiSu, którzy tak strasznie ostatnio narzekają na hejt w przestrzeni publicznej... Ale cóż, jak mówi przysłowie, "w cudzym oku źdźbło nie belka".
Piotr
Piotr 03.03.2020, 14:27
Kolego jestem jak to piszesz "wyznawcą PiS -u" i się ani z tym nie obnoszę ani nikogo nie obrażam. Staram się na temat moich poglądów i polityki nie odzywać. Niestety to wy "wyznawcy PO" poniżacie wszystkich innych bo wasza opcja jest jedyną słuszną i słyszę to na okrągło od kilku takich... Jak myślisz, dlaczego PIS wypada lepiej w wyborach niż w sondażach. Bo tak szczujecie że ludzie się boją do tego przyznać!!!!!
ekonom
ekonom 04.03.2020, 13:07
Nie zadawaj głupich pytań, PIS trzyma kasę i lepiej placi.
Paweł
Paweł 03.03.2020, 19:15
Co ty człowieku wypisujesz. Włącz sobie TVP i zobacz co twoi tam wyprawiają. A o hejterach w Sądzie Najwyższym już zapomniałeś? Jacy wy biedni teraz jesteście jak wam się pali grunt pod nogami a ludzie przecieraj oczy ze zdziwienia co wybrali ...
iu
iu 04.03.2020, 07:59
Co ty człowieku wypisujesz. Włącz sobie TVN i zobacz co twoi tam wyprawiają. A o hejterach w Sądzie Najwyższym już zapomniałeś? Jacy wy biedni teraz jesteście jak wam się pali grunt pod nogami a ludzie przecieraj oczy ze zdziwienia co wybrali ...
K. (Pani K.)
K. (Pani K.) 03.03.2020, 18:32
Po pierwsze nie kolego, a koleżanko-takie czasy, że kobiety też mają prawo głosu ;) A po drugie, napisałam WYBORCY, a nie WYZNAWCY, ale widać dla zwolenników PiS to jedno i to samo ;)
Baba Jaga
Baba Jaga 03.03.2020, 16:58
Tylko tchórze wstydzą lub boją się swoich przekonań politycznych.
Majka
Majka 03.03.2020, 21:40
No to podpisz się z imienia i nazwiska cwaniaczku!
Kajka
Kajka 04.03.2020, 11:01
Tak jak Ty, hehehe

Pozostałe