Dostała wiadomość, ale nie dała się oszukać

  • 04.03.2020, 07:54
  • Grzegorz Król
Dostała wiadomość, ale nie dała się oszukać
Pani Irena, mieszkanka powiatu dębickiego otrzymała wiadomość. Autorka prosiła o pożyczkę w kwocie 1000 zł. Zanim przekazała pieniądze okazało się, że to oszustwo.

Wiadomość wyglądała wiarygodnie, gdyż Pani Irena dostała ją z konta spokrewnionej kobiety. Rzekoma autorka wiadomości mieszka w Kielcach.

- Hej, pożyczysz mi 1000 zł? Oddam ci nawiązką do soboty - napisała (pisownia oryginalna).

Kiedy Pani Irena przez chwilę nie odpisywała oszust nadal próbował.

- Dałabyś rae - dopytywał, po czym poprawił się i napisał "radę".

Problem w tym, że kobieta faktycznie myślała iż ma do czynienia z członkiem rodziny. Jednak o sytuacji porozmawiała z córką, której wyjaśniła, że Magda - bo tak ma na imię krewna z województwa świętokrzyskiego - potrzebuje pieniędzy. Córka od razu skontaktowała się z kuzynką z Kielc. Okazało się, że ktoś włamał się na jej konto i pisał do wielu jej znajomych, z prośbą pożyczenia pieniędzy.

Kiedy sprawa się wyjaśniła Pani Irena odpisała oszustowi, że o wszystkim wie. Wtedy zaczęły się obelgi i groźby.

- Ty kur*o stara gruba, ruscy mordercy zabiją twoją córkę czy tam wnuczkę - otrzymała wiadomość.

Pani Irena boi się o siebie i swoich bliskich, dlatego nie chce podawać nazwiska. Z kolei córka kobiety informuje, że jej kuzynka już zgłosiła sprawę na policję. Apeluje również do wszystkich o większą czujność i sprawdzanie takich wiadomości.

Czytaj także: Cofając nie zauważył pieszej

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe