Udowadniali, że kultura nie gryzie

  • 04.03.2020, 08:37
  • Tomasz Ratuszniak
Udowadniali, że kultura nie gryzie
Miłości poświęcony był koncert podsumowujący półroczny projekt grupy Przecież Kultura Nie Gryzie 2.0 realizowany w ramach VI olimpiady Zwolnieni z Teorii.

W skład grupy, której liderką była Kinga Sikora, weszli też: Magdalena Pacanowska, Izabella Woźny, Marianna Skiba i Jakub Bukowski.
Uczniowie II Liceum Ogólnokształcącego realizację projektu rozpoczęli we wrześniu zeszłego roku koncertem podczas uroczystości towarzyszącej odsłonięciu murali na osiedlu Słonecznym.
Kolejne występy organizowali dla tych, którzy na co dzień nie mogą uczestniczyć w takich wydarzeniach. Grali w szpitalach w Dębicy i Straszęcinie, domach pomocy społecznej w Parkoszu i Dębicy, Domu Senior+ i Domu Dziecka Hanka.
Spotykali się też z najmłodszymi, by przekazywać im wiedzę o muzyce klasycznej i kulturze ludowej. Byli w przedszkolu Weldon Kids i szkole Weldon School, przedszkolach w Dębicy i Bobrowej i Szkole Podstawowej nr 5 w Dębicy.
Podczas koncertu zatytułowanego A gdyby tak pokochać jeszcze raz..., który był podsumowaniem projektu, wystąpili uczniowie i nauczyciele Zespołu Państwowych Szkół Muzycznych w Dębicy i uczniowie Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Tarnowie. W repertuarze znalazły się utwory takich kompozytorów jak m.in. Fryderyk Chopin, Siergiej Rachmaninow, czy Henryk Wieniawski.
- Pragniemy bardzo podziękować wszystkim partnerom oraz sponsorowi za wspieranie naszego projektu. Dziękujemy też wszystkim, którzy w jakimkolwiek stopniu przyczynili się do pomocy w jego realizacji - podsumowują dębiccy licealiści.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (8)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe