Warto było wiercić. Znaleźli złoża gazu

  • 04.03.2020, 09:23 (aktualizacja 06.03.2020, 08:20)
  • Tomasz Ratuszniak
Warto było wiercić. Znaleźli złoża gazu fot. Urząd Miejski w Pilźnie.
Gaz jest, ale nie wiadomo jeszcze, czy opłaca się go wydobywać - tak w wielkim skrócie podsumować można wyniki prac wiertniczych w Jaworzu Górnym.

Pierwsze prace przy otworze badawczym Jaworze Górne - 1 rozpoczęły się jeszcze w marcu zeszłego roku. Wtedy też w pobliżu kościoła w Gorzejowej stanęła 56 metrowa wieża. Jednak wiercić Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo zaczęło dopiero w czerwcu. Plan zakładał wykonanie otworu o głębokości 4500 m. Dziś już wiadomo, że wyniki badań sejsmicznych z ostatnich lat i analiza geologiczno-złożowa się potwierdziły i w wyznaczonym miejscu jest gaz.
- Na razie jednak jeszcze nie do końca wiadomo, czy będzie wydobywany, bo trwają dopiero analizy czy będzie to ekonomicznie uzasadnione - twierdzi wiceburmistrz Pilzna Krzysztof Krawiec, dodając, że na ostateczną decyzję trzeba będzie poczekać do końca kwietnia.
Wiceburmistrz wspomina również, że w ostatnich latach podobne odwierty robione były w Parkoszu.
- Ale tam albo nie było gazu, albo jego wydobycie było nieuzasadnione ekonomicznie - stwierdza.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
szewc
szewc 06.03.2020, 07:25
Zeby nie bylo jak w debicy dowiercili sie i problem nie wiedza co z tym zrobic
Jozek
Jozek 04.03.2020, 11:09
No to teraz Ameryka będzie demokracje wprowadzać w Jaworzu Górnym

Pozostałe