Emerytury i renty w górę. Więcej dowiesz się przez telefon

  • 05.03.2020, 08:15
  • Tomasz Ratuszniak
Emerytury i renty w górę. Więcej dowiesz się przez telefon fot. ZUS.
1 marca ruszyła waloryzacja, czyli podwyższanie emerytur i rent. Kogo to dotyczy, na czym polega i jak zmieni się wysokość świadczenia? Eksperci Oddziału Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Jaśle wyjaśnią to podczas dyżuru telefonicznego, który pełnić będą 11 marca.

- Waloryzacja dotyczy rent i emerytur, które zostały przyznane najpóźniej do ostatniego dnia lutego tego roku. Będzie ona polegać na pomnożeniu kwoty świadczenia przysługującego w dniu 29 lutego 2020 r. przez wskaźnik waloryzacji wynoszący 103,56% - tłumaczy Wojciech Dyląg, regionalny rzecznik ZUS na Podkarpacie.
Jeśli jesteś w tej grupie oraz interesuje cię, w jaki sposób przeliczone zostaną świadczenia oraz kiedy otrzymasz decyzję waloryzacyjną – to skorzystaj z dyżuru telefonicznego ekspertów z Oddziału ZUS w Jaśle.Odpowiedzi na pytania i wątpliwości będzie można uzyskać 11 marca w godz. od 10.00 do 12.00, pod numerem telefonu 13 44 379 17.

Źródło: ZUS

Zobacz też: W piątek zagrają na rzecz ośrodka Radości

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe