Koronawirus. Już 159 osób pod nadzorem epidemiologicznym

  • 05.03.2020, 11:05
  • Agnieszka Kruszyńska-Idzior
Koronawirus. Już 159 osób pod nadzorem epidemiologicznym fot. Darko Stojanovic z Pixabay
35 testów na obecność koronawirusa pokazało wynik ujemny.

Dzisiaj Małgorzata Waksmundzka-Szarek, rzecznik Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie poinformowała, że od 24 stycznia br. Podkarpacki Państwowy Wojewódzki Inspektor Sanitarny obejmuje na terenie województwa nadzorem epidemiologicznym osoby, które przebywały w ostatnim czasie  w rejonach utrzymującej się transmisji wirusa. Wszystkie te osoby poddawane były weryfikacji pod kątem stanu zdrowia, a dla bezpieczeństwa były lub są objęte dwutygodniowym nadzorem epidemiologicznym.
Obecnie na terenie województwa podkarpackiego pod nadzorem Podkarpackiego Państwowego Wojewódzkiego Inspektora Sanitarnego pozostaje 159 osób. Wszystkie są zdrowe. Dodatkowo trwa hospitalizacja 6 osób – są one w trakcie badań.
Od początku  wdrożenia badań w kierunku koronawirusa SARS CoV 2 w laboratorium Wojewódzkiej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej wykonano 35 testów, wszystkie są ujemne.
Dotychczas na Podkarpaciu nie stwierdzono żadnego przypadku osoby zarażonej koronawirusem  SARS-CoV-2.   

 

Czytaj także: Koronawirus. Stan podwyższonej gotowości w szpitalu

oraz: Koronawirus. Z aptek w Dębicy zniknęły maseczki ochronne

 

Agnieszka Kruszyńska-Idzior

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
lek
lek 05.03.2020, 15:52
w sklepach brak mydeł antybakteryjnych i innych środków dezynfekujacych na bazie spirytusu. Chyba zaczyna się u nas panika

Pozostałe