Kolejna akcja policji! Posypią się mandaty

  • 05.03.2020, 14:04 (aktualizacja 05.03.2020, 14:20)
  • Grzegorz Król
Kolejna akcja policji! Posypią się mandaty
W piątek 6 marca w całym kraju, także w powiecie dębickim prowadzona będzie policyjna akcja kaskadowego pomiaru prędkości. Ale oprócz zbyt szybkiej jazdy policjanci będą karać także inne wykroczenia.

Pomiary prędkości prowadzone będą zarówno za pomocą ręcznych mierników prędkości, jak i przy użyciu wideorejestratorów zamontowanych w radiowozach. Szczególną rolę podczas jutrzejszych działań mają pełnić zespoły policjantów z tzw. grup Speed. Najwięcej kontroli ma być prowadzonych w miejscach, w których najczęściej dochodzi do wypadków spowodowanych nadmierną prędkością. 

Na czym polega kaskadowy pomiar prędkości? Na stosunkowo krótkim odcinku drogi będą dwa patrole. Kierowcy którzy miną pierwszy patrol - lub po otrzymaniu mandatu - będą chcieli zbytnio przyśpieszyć, zostaną zatrzymani przez kolejny.

Czytaj także: Śmieci od zużycia wody? Radni zdecydują w poniedziałek

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe