Lesław Ciepiela odznaczony, Morawczyńscy wyróżnieni

  • 05.03.2020, 21:17 (aktualizacja 05.03.2020, 21:34)
  • Tomasz Ratuszniak
Lesław Ciepiela odznaczony, Morawczyńscy wyróżnieni Odznaczenie Lesławowi Ciepieli wręcza starosta Piotr Chęciek. fot. Starostwo Powiatowe.
Jolanta i Konrad Morawczyńscy nagrodzeni zostali za sukcesy w lekkiej atletyce. Dr n. med. Lesław Ciepiela odebrał ministerialną Odznakę Honorową Za zasługi dla Ochrony Zdrowia. Okazją do wręczenia gratulacji i odznaczeń była dzisiejsza sesja Rady Powiatu.

Jolanta i Konrad Morawczyńscy należą do czołówki polskich chodziarzy. Konrad Morawczyński to zdobywca złotego medalu podczas Halowych Mistrzostw Świata w Toruniu i posiadacz tytułu mistrza Polski, przywiezionego z Mistrzostw Polski Masters w Zaniemyślu. Jolanta Morawczyńska natomiast może pochwalić się m.in. udanym startem w Halowych Mistrzostwach Świata w Lekkiej Atletyce Masters oraz srebrnym medalem, wywalczonym podczas Mistrzostw Polski Masters.
 Lesław Ciepiela to pediatra i specjalista neurolog dziecięcy. Zawodowo związany jest z Zespołem Opieki Zdrowotnej w Dębicy, na swoim koncie posiada m.in. kilka publikacji w czasopismach krajowych i zagranicznych poświęconym zagadnieniom neuroonkologii, chorobom demielinizacyjnym oraz urazom głowy – zwłaszcza sportowym wieku rozwojowego. To również współorganizator cyklicznego wydarzenia sportowego -  Mistrzostw Polski Lekarzy w Pływaniu.

Podziękowania i gratulacje przekazali im starosta Piotr Chęciek, przewodniczący Rady Powiatu Michał Maziarka i wiceprzewodnicząca RP Anna Mazur.

Źródło: Starostwo Powiatowe.

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe