Pieniądze od rządu wydadzą na najmłodszych

  • 05.03.2020, 21:53
  • Tomasz Ratuszniak
Pieniądze od rządu wydadzą na najmłodszych fot. archiwum
Ledwo burmistrz Mariusz Szewczyk początkiem lutego odebrał promesę z programu Maluch+ na budowę nowego żłobka, już może pochwalić się kolejnym dofinansowaniem. Tym razem na bieżące funkcjonowanie już istniejącego.

W lutym w sali kolumnowej Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego burmistrz odbierał promesę na 1 875 000 zł, które miasto przeznaczy na budowę parterowego budynku przy Przedszkolu Miejskim nr 10 w Dębicy wraz z placem zabaw i niezbędną infrastrukturą techniczną. Prace rozpoczną się w drugim kwartale tego roku. W nowym żłobku opiekę znajdzie 75 dzieci.  
Tym razem kwota będzie dużo niższa, bo będzie to 187 920 zł. Pieniądze te przeznaczone zostaną na bieżące funkcjonowanie Żłobka Miejskiego, który dysponuje 171 miejscami dla dzieci. Zostaną wykorzystane na wydatki związane między innymi z zakupem pomocy i wyposażenia żłobka, wynagrodzeniem personelu, mediami i innymi wydatkami bieżącymi.

Czytaj też: Banery Kidawy-Błońskiej zniszczone

Tomasz Ratuszniak

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (2)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
debicki
debicki 06.03.2020, 16:48
Panie Redaktorze, widać, że na silę szukacie nawet najbardziej mizernych sukcesów Burmistrza. Te jak i wcześniejsze pieniądze dostał każdy kto napisał wniosek, więc czym tu się jest chwalić? Może lepiej napisać ile miasto traci codziennie na wożeniu powietrza po Dębicy pustymi autobusami MKS? To są prawdziwe koszty, które zapłacimy wszyscy mieszkańcy Dębicy
mówię sprawdzam!
mówię sprawdzam! 05.03.2020, 22:27
No to może będzie miał burmistrz z czego dać podwyżki pracownikom obsługi oświaty! Bo póki co to mami ich! A w kolejce inni pracownicy samorządowi, którym przed wyborami choć co obiecywał!

Pozostałe