Chcą odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej.

  • 09.03.2020, 11:26
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Chcą odwołania przewodniczącego Rady Miejskiej.
Jest wniosek o odwołanie przewodniczącego Rady Miejskiej w Dębicy Mateusza Cebuli

Podpisało się pod nim dziesięcioro radnych z klubów: Forum na Rzecz Dębicy, Porozumienia, Koalicji Obywatelskiej Ziemi Dębickiej.  Argumentują, że przewodniczący przekracza określone przepisami kompetencje, a sposób, w jaki prowadzi sesje, godzi w zasady demokracji i samorządności. Zwracają uwagę, że odwołanie Mateusza Cebuli ma na celu dobro społeczeństwa i dobre relacje pomiędzy radnymi.

Więcej w jutrzejszym wydaniu OL. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (44)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
plus
plus 10.03.2020, 12:19
Każda akcja rodzi reakcję. Przewodniczący mógłby być rzeczywiście dobrze rokującym samorządowcem, ale musi jeszcze trochę mentalnie i emocjonalnie dojrzeć. Jeśli to nastąpi i zniknie w jego postępowaniu ewidentna złośliwość i działanie "aby tylko dowalić burmistrzowi i jego ekipie" , to Dębica może mieć z niego pożytek. Bo zgoda Panie i Panowie buduje, a niezgoda rujnuje.
Z wynikami wyborów ( na burmistrza również) trzeba się godzić - tylko tyle i aż tyle.
minus
minus 10.03.2020, 14:33
Plusie - widzisz tylko jedną stronę chyba. Jeśli według Ciebie radni PiS z przewodniczącym na czele to ci źli a druga grupa radnych z burmistrzem są cacy, to chyba mało widzisz z tego co się dzieje.
plus
plus 10.03.2020, 14:54
Nie drogi Minusie, to nie tak. Niektóre osoby po tamtej stronie są delikatnie rzecz ujmując bardzo kontrowersyjne dla mnie. Pisałem jednak o swoim oglądzie sytuacji i swoich wrażeniach o zachowaniu Przewodniczącego. "Bijatyka" w takim wydaniu niczego dobrego Dębicy nie przyniesie. Trzeba patrzyć trochę szerzej i schować swoje ambicje do kieszeni, jeśli chce się skutecznie i z pożytkiem dla mieszkańców swojego miasta działać.
minus
minus 10.03.2020, 18:19
Trudno mi zgodzić się z tym, że to Przewodniczący ponosi odpowiedzialność, a tamci to ofiary jego działań. Chłop robi niemało na różnych polach samorządowych. A że to czasem oznacza kolizję z burmistrzem czy jego radnymi? No trudno. Niech się bronią merytorycznie - jeśli kłamie to niech to wykażą.
WYBORCA
WYBORCA 10.03.2020, 08:42
Co ta Rada zrobiła dobrego dla Dębicy oprócz podniesienia cen za śmieci.Jest to najgorsza Rada jaka była do tej pory w Dębicy.
Kasia
Kasia 10.03.2020, 08:20
Sporo ludzi, którzy byli u przewodniczącego na dyżurze bardzo sobie chwali to, że każdego wysłucha i sprawy zgłoszone przez mieszkańców próbuje załatwiać.
Basia
Basia 10.03.2020, 22:27
Próbuje ? Czy załatwia ?
Merytoryka bliska O , nie wspomnę o zachowaniu na uroczystościach... Chciałoby się zabłysnąć, tylko z czym do ludzi ...To pokazuje jakim jesteśmy miastem ...
Kasia
Kasia 11.03.2020, 09:56
Wiele spraw jest załatwionych. Wiem, bo rozmawiałam z takimi osobami. Burmistrz często na kawę tylko zaprasza i zbywa. Wolę przewodniczącego, który działa.
Misio
Misio 10.03.2020, 15:49
Podejdź do szafy i zaśpiewaj: "Łubudubu, łubudubu niech nam żyje prezes naszego klubu" :-))))))))))))))))
Miś
Miś 10.03.2020, 08:18
Jak oglądam sesje i widzę zachowania tych, co chcą odwołania p. Cebuli to mu się nie dziwię, że czasem mocniej postawi to towarzystwo destrukcyjne do pionu skoro po dobroci nie pomaga.
Mona
Mona 10.03.2020, 08:13
Przewodniczący Cebula bezlitośnie punktuje i obnaża kłamstwa burmistrza (słynne dotacje unijne, podwyżka wody), nieudolność, marnowanie publicznych pieniędzy i czasem wręcz działania szkodzące miastu (wojna z MKS, gminą). I to boli odpowiedzialnych za to i rodzi takie reakcje obronne. Dobrze, że przewodniczący podejmuje trudne tematy.
abs
abs 10.03.2020, 21:54
Mona, widać, że bladego pojęcia o polityce nie masz. Co Cebula punktuje ? Wrzeszczeć i warczeć to każdy potrafi.Przecież podwyżki itd ... są odgórne .Rzecz jasna wynikają z decentralizacji władzy .Góra zarządzi ,a pozostali mają się spinać .Z pustego to i Salomon nie naleje !!!
Antyplusek
Antyplusek 10.03.2020, 02:28
Wobec tego 2 votum nieufnosci dla Burmistrza Szewczyka bedzie szybciej, niz zakladali - po zamknieciu roku i sprawozdaniu wykonania budzetu. Moze 10 Wspaniałych - nuekonieczniec w takim ulladzie na poczatku poprzedniej kadencji juz dzisiaj montują wniosek o odwolanie calej RM,i postawenie zaezutow wszystkim radnym, osobom finkcyjnym (w uch gronie wiedzaj kto) za brak podjecia jakichkolwuek działań w momencie glosowania za przyjeciem bydzetu, gdy wowczas wiadome było ze zabraknie minimum 9 miliinow.
Fantagiro
Fantagiro 09.03.2020, 22:06
Kolo może nie jest z mojej bajki ale ma pojęcie o sprawach samorządu i miasta.
Dorami
Dorami 09.03.2020, 21:37
Jakby każdy radny angażował się w sprawy miasta tak radny Cebula to byśmy byli że 2 długości przed innymi. Najbardziej merytorycznie przygotowany radny ze wszystkich do pełnienia swojej funkcji.
słabo
słabo 09.03.2020, 20:17
Dlaczego nie napisano nic o stanowisku przewodniczącego wobec tych zarzutów? W debica.tv jest coś o tym. Gdzie obiektywizm pani redaktor?
tak to jest
tak to jest 09.03.2020, 20:16
"Piękna" koalicja przeciwko przewodniczącemu - Wspólnota Ziemi Dębickiej, Koalicja Obywatelska i radni Mariusza Szewczyka (Gowin). Wstydzilibyście się!
halo
halo 09.03.2020, 19:30
Nie pasuje im ten Cebula wybitnie. A argumenty mają tak ogólne, że widać jaka to grubymi nićmi szyta sprawa. Bruździ im przewodniczący orientacją w przepisach, sprawach samorządowych i swoją aktywnością.
jak zawieje
jak zawieje 09.03.2020, 18:23
Porozumienie - czyli gowinowcy z Szewczykiem na czele i Koalicja Obywatelska - czyli Platforma ramię w ramię, żeby obalić przewodniczącego Cebulę z PiS. Burmistrz zmienia koalicje jak rękawiczki.
###
### 09.03.2020, 17:56
Brawo. Nareszcie.
Stefan
Stefan 09.03.2020, 17:51
O prosze. Czyzby burmistrz Szewczyk wypuscil swoja grupke radnych na przewodniczacego Cebule?
abs
abs 09.03.2020, 23:22
Burmistrz nie jest małostkowy i zbyt inteligentny , żeby takie sztuczki stosować ...
sas
sas 11.03.2020, 12:42
Uśmiałem się tak, że aż rybki w akwarium przestały jeść
sab
sab 10.03.2020, 14:44
Hmm, czyli radni wnioskujący o odwołanie są małostkowi i ...?
baba
baba 10.03.2020, 22:00
Sab ,czytanie ze zrozumieniem się kłania...
OTUA
OTUA 09.03.2020, 16:47
Znaleźli się obrońcy demokracji. Wyborcy taką radę wybrali to po co grać na jakiś przewrót? Szanować werdykt wyborców.
Xyz
Xyz 09.03.2020, 21:35
Chcą odwołać go z funkcji przewodniczącego rady, na które stanowisko został wybrany przez rade a nie wyborców ;)
demokracja
demokracja 10.03.2020, 05:38
A kto wybrał taką a nie inną większość w radzie? Mieszkańcy. Mają więc prawo wyłonić przewodniczącego.
bb
bb 09.03.2020, 23:59
To byla nagroda za kampanie Kutrzeby ...
Przykre,ale prawdziwe.
Niestety nie właściwa osoba na takim stanowisku-jak to w PIS-ie...
anna
anna 09.03.2020, 16:45
Straszne, tak ważne sprawy dla nas mieszkańców, a Pan Burmistrz ucieka przed problemami. Myslałam, że to może choroba a tu słyszę, że pojechał na szkolenie. Co może być ważniejsze od sesji? Wstyd Panie Szewczyk
cx
cx 10.03.2020, 18:16
I co to za szkolenie, może się pochwali?
baba
baba 10.03.2020, 22:11
Cx, pochwal się swoimi ! Chętnie posłuchamy.Fajnie się ocenia innych z boku i szuka potyczki .
cx
cx 11.03.2020, 12:39
Widzisz "baba" różnica między burmistrzem a mną jest taka, że nie jestem osoba publiczną. Nie startowałem w wyborach i nie obiecywałem gruszek na wierzbie. A psim obowiązkiem burmistrza jest być na sesji. No chyba, że jest się chorym, ale takim podobno nie jest. W sierpniu na sesji nadzwyczajnej go nie było, mimo, że był w pracy, w grudniu albo styczniu "wyszedł" niby na ważne spotkanie. Na sesji na której była sprawa budżetu, MKS i wiele innych. Na tej sesji radni mieli uchwalić stawki za śmieci. Też go nie było. Na szkolenie może wysłać zastępców. To on jest odpowiedzialny za ważne sprawy miasta i nie powinien przed tym uciekać, sam o to stanowisko walczył. Baba nie jest grzechem byc niemądrą, ale grzechem jest w głupocie trwać. Przemyśl to i przeproś tych wszystkich, którzy musieli Twój post przeczytać
baba
baba 12.03.2020, 08:24
Wspaniały Pisowski Trol -widać to na kilometr.Może, Drogi cx-ie warto zastanowić się nad sobą ! Stawki za śmieci są odgórne.... Ten nieudolny rząd, rozdaje na prawo i lewo nasze pieniądze wciskając nam ciemnote i kupujac sobie wyborców ,a niższe szczeble cierpią ,bo nie dostają na te i inne cele żadnych subbwencji.
cx
cx 12.03.2020, 14:54
widzisz baba, odkryłaś jakim jesteś miernym żeby nie napisać żadnym adwersarzem. Brakuje Ci argumentów, to obrażasz. Mnie daleko do każdej z partii, ale mam mózg i go używam. Poczytaj co to takiego, niektórzy to mają
abba