Burmistrz odwołuje wszystkie imprezy

  • 11.03.2020, 12:07 (aktualizacja 11.03.2020, 13:12)
  • Grzegorz Król
Burmistrz odwołuje wszystkie imprezy
Wiceburmistrz Maciej Małozięć, z upoważnienia burmistrza Mariusza Szewczyka podpisał decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń, których organizatorem jest Urząd Miejski w Dębicy lub jednostki organizacyjne miasta.

Jak czytamy w komunikacie zamieszczonym na stronie internetowej UM wszystko przez rosnącą liczbę zakażeń koronawirusem SARS-Cov-2

"Mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców Dębicy, w dniu 11 marca br., zastępca burmistrza Dębicy Maciej Małozięć, z upoważnienia Burmistrza Miasta, podjął decyzję o odwołaniu wszystkich wydarzeń, których organizatorem jest Urząd Miejski w Dębicy oraz wszystkie jednostki organizacyjne. Decyzja ta obowiązuje do odwołania.

Jednocześnie zwracamy się z apelem do organizatorów wydarzeń odbywających się na terenie miasta o przełożenie planowanych wydarzeń lub ich odwołanie. W razie pytań prosimy o kontakt z Kierownikiem Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego  w Urzędzie Miejskim w Dębicy, który w godzinach pracy urzędu pozostaje do dyspozycji pod numerem telefonu: (14) 683 82 35.

Zgodnie z zaleceniem Prezesa Rady Ministrów, od jutra (12 marca br.) przedszkola, szkoły i placówki oświatowe nie będą prowadziły zajęć dydaktyczno-wychowawczych. W szczególnych przypadkach w dniach 12-13 marca placówki pozostaną otwarte, aby umożliwić rodzicom zaplanowanie opieki nad dziećmi. Od 16 marca wszystkie placówki zostaną zamknięte.                                                                

Przypominamy także, że zgodnie z zaleceniami Głównego Inspektora Sanitarnego, w przypadku zauważenia u siebie objawów takich jak gorączka, kaszel, duszność i problemy z oddychaniem należy niezwłocznie telefonicznie zawiadomić Powiatową Stację Sanitarno-Epidemiologiczną – tel. (14) 680 93 70, 604 871 272 lub oddział zakaźny szpitala, tel. (14) 680 84 08. Istnieje również całodobowa, bezpłatna infolinia NFZ w sprawie koronawirusa: 800 190 590.

Warto podkreślić, że duże skupiska ludzi to środowisko sprzyjające rozprzestrzenianiu się koronawirusa i innych wirusów przenoszonych drogą kropelkową. Należy pamiętać o częstym myciu rąk wodą z mydłem, a jeśli nie ma takiej możliwości dezynfekować je płynami na bazie alkoholu. Apelujemy o zachowanie wszelkich form ostrożności, aby nie narazić siebie oraz innych na możliwość zachorowania."

To kolejne takie zarządzenie w powiecie dębickim. Wcześniej podobne wydała gmina Dębica. Dzisiaj ważną dla milionów osób w Polsce decyzję podjął także premier Mateusz Morawiecki. Od poniedziałku, wstępnie przez dwa tygodnie, zamknięte mają być wszystkie szkoły, żłobki i przedszkola. Dzisiaj podana została informacja, że koronawirus dotarł również do województwa podkarpackiego.

Czytaj także: Uwaga rodzice! Zamykają żłobki, przedszkola i szkoły

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (1)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
XL
XL 11.03.2020, 22:25
co z tego ze nie ma imprez masowych, co z tego że dzieci nie chodzą do szkoły, co z tego że wszyscy myją ręce po 30 sekund, co z tego ze wszyscy się będą witać łokciami, co z tego ze cały tydzień będą się ludzie pilnować i siedzieć w domach - jak i tak w niedziele większość pójdzie do kościoła i pozaraża pozostałych.

Pozostałe