Msze będą transmitować w internecie

  • 12.03.2020, 08:03 (aktualizacja 12.03.2020, 08:31)
  • Grzegorz Król
Msze będą transmitować w internecie
- Musimy zatem być na to gotowi, ale nie ulegać panice, nie traktować każdej osoby przeziębionej jako zagrożenia i bezwzględnie musimy przestrzegać zaleceń epidemiologów nie lekceważąc w żaden sposób sygnałów, które wzbudzają naszą podejrzliwość - apeluje do mieszkańców gminy Brzostek burmistrz Wojciech Staniszewski. Włodarz dodaje, że niedzielne msze święte będą transmitowane przez internetową telewizję TV Brzostek.

W posiedzeniu sztabu wzięły udział wszystkie służby, których pomoc może okazać się niezbędna w przypadku zagrożenia. Uczestnicy ustalili działania i ewentualne scenariusze, z jakimi mogą się spotkać.

- Nic jednak nie zagwarantuje nam bezpieczeństwa w czasach, kiedy przemieszczanie się ludzi i towarów jest integralną częścią naszego funkcjonowania. Niestety, musimy się liczyć z faktem, że wobec ilości zachorowań w Europie kwestia pojawienia się koronawirusa w naszej gminie może być tylko kwestią czasu - informuje na swoim profilu na Facebooku burmistrz Wojciech Staniszewski.

Jak dodaje to bagatelizowanie przepisów, niestosowanie się do zaleceń epidemiologów i lekceważenie koronawirusa doprowadziło do sytuacji, jaka dziś ma miejsce w północnych Włoszech. Przypomina, że wirus jest niebezpieczny przede wszystkim dla osób starszych, a także zmagających się z przewlekłymi chorobami.

- W związku z potencjalnym zagrożeniem spotkałem się dzisiaj z proboszczami parafii z terenu naszej gminy. Zwróciłem się z prośbą, by w najbliższą niedzielę także i księża poinformowali wiernych o zagrożeniu i przekazali informację, jak zachowywać się podczas nabożeństw w kościołach, by zminimalizować niebezpieczeństwo zarażenia się wirusem - mówi burmistrz.

Włodarz ustalił również, że przez kolejne niedziele wierni będą mogli oglądać transmisje mszy z kościoła parafialnego w Brzosteku w internetowej telewizji Brzostek TV.

- Poprosiłem też o włączenie głośników na zewnątrz kościołów, by umożliwić udział w nabożeństwie osobom niechcącym przebywać w tłumie. Jeszcze raz proszę wszystkich o szczególną ostrożność, dbanie o higienę poprzez częste mycie rąk, zasłanianie w zalecany sposób ust podczas kichania i kaszlu, unikanie dużych skupisk ludzi, monitorowanie swojego stanu zdrowia oraz załatwianie tylko niezbędnych spraw urzędowych. Proszę o uświadamianie potencjalnego niebezpieczeństwa najbliższym, zwłaszcza starszym i schorowanym, a także dzieciom i młodzieży, która nie zawsze rozumie powagę sytuacji i zagrożenie, jakim mogą być choćby dla swoich dziadków - informuje burmistrz.

W związku z sytuacją - wzorem innych gmin - także w Brzostku odwołane zostają wszystkie imprezy rozrywkowe i kulturalne, a także wszelkie spotkania, jakie były planowane na terenie gminy, aż do odwołania. Zgodnie z decyzją Ministerstwa Edukacji zamknięte zostają szkoły, zawieszone zostają również wszystkie zajęcia w Ośrodku Sportu i Rekreacji oraz w Domu Kultury.

- Drodzy Państwo! Wiem, że powstałe uciążliwości mogą okazać się niezrozumiałe zwłaszcza dla młodzieży, ale kto ma wątpliwości, niech popatrzy, co się stało we Włoszech, gdzie zlekceważono zagrożenie i bagatelizowano rozwój epidemii. Jeszcze raz wszystkich Państwa proszę o zrozumienie sytuacji i bezwzględne stosowanie się do zaleceń wszystkich służb - w tym zwłaszcza epidemiologicznych. Zapewniam państwa, że cała sytuacja jest przez nas ciągle monitorowana i będziemy reagować w miarę naszych środków i możliwości a także przepisów prawnych na każde zagrożenie, jakie może się pojawić - mówi Wojciech Staniszewski.

Czytaj także: Zamykają basen, biblioteki też

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe