Samochód zarejestrujesz korespondencyjnie, wpłata na konto

  • 17.03.2020, 09:05 (aktualizacja 17.03.2020, 09:36)
  • Janusz Grajcar
Samochód zarejestrujesz korespondencyjnie, wpłata na konto
Od dnia 16 marca 2020 r. do odwołania Wydział Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy zostaje wyłączony ze swobodnego ruchu osób, natomiast nie przerywa pracy.

Tylko w wyjątkowych przypadkach, po dokonaniu konsultacji telefonicznej na wyznaczoną godzinę w danym dniu, mieszkańcy powiatu dębickiego zostaną pojedynczo wpuszczeni do  budynku Starostwa Powiatowego - Wydziału Komunikacji i Transportu.

Informacji telefonicznej w konkretnych sprawach można dokonać pod numerami telefonów wyszczególnionych w Komunikacie Starosty Powiatu Dębickiego z dnia 16 marca 2020 r.

Sprawy z zakresu:
• rejestracji pojazdu,
• rejestracji czasowej pojazdu,
• wyrejestrowania pojazdu,
• czasowego wycofania pojazdu z ruchu,
• odbioru stałego dowodu rejestracyjnego,
• dokonania  zmian  w  dowodzie  rejestracyjnym  (wpisanie  adnotacji:  HAK,  GAZ, VAT, dopisanie/ wykreślenie współwłaściciela, wtórnik nalepki kontrolnej),
• zgłoszenie nabycia/ zbycia pojazdu,
• wtórnik tablicy rejestracyjnej,
• dodatkowa tablica rejestracyjna, zaświadczenia,
można załatwić korespondencyjnie za pośrednictwem poczty lub kuriera.

Od dnia 17 marca 2020 r. wnioski o rejestrację pojazdów nowych oraz sprowadzonych z zagranicy są przyjmowane na dzienniku podawczym Starostwa Powiatowego.

Wnioski dot. zbycia/nabycia pojazdu zarejestrowanego na terytorium RP najlepiej składać w formie elektronicznej  (skrzynka  podawcza ePUAP).

W tym celu korespondencję należy przesłać na adres: Starostwo Powiatowe w Dębicy, Wydział Komunikacji i Transportu, 39-200 Dębica, ul.Parkowa 28:
• wypełniony i podpisany obustronnie wniosek do konkretnej sprawy z podanym numerem telefonu do kontaktu i zwrotnym adresem korespondencyjnym,
• wszystkie wymagane załączniki do wniosku,
• dowody dokonanych wymaganych opłat na rachunek Starostwa Powiatowego w Dębicy,
STAROSTWO POWIATOWE, 39-200 Dębica, ul. Parkowa 28 Nr konta: 74 1020 4391 0000 6002 0198 1398
• Opłatę skarbową prosimy dokonywać na wskazane poniżej konto:
OPŁATA SKARBOWA
URZĄD MIASTA 39-200 Dębica, ul. Ratuszowa 2
Nr konta:29 1240 4764 1111 0000 4863 3419
• w przypadku sprawy dot. rejestracji pojazdu, tablice rejestracyjne lub w przypadku rejestracji pojazdu sprowadzonego z zagranicy bez tablic rejestracyjnych, podpisane oświadczenie o braku tablic.

Druki wniosków do konkretnych spraw w Wydziale Komunikacji można pobrać ze strony internetowej: www.powiatdebicki.pl (SAMORZĄD > STAROSTWO POWIATOWE > WYDZIAŁY I STRUKTURA STAROSTWA POWIATOWEGO  > WYDZIAŁ KOMUNIKACJI I TRANSPORTU).

Decyzje administracyjne, wraz z dokumentami, a w przypadku rejestracji pojazdu z tablicami rejestracyjnymi, odesłane zostaną przez Wydział Komunikacji na wskazany przez Wnioskującego adres korespondencyjny za zwrotnym potwierdzeniem odbioru. Niekompletne wnioski, w tym wnioski zawierające braki wymaganych załączników, pozostaną bez rozpatrzenia.

Rozpatrzenie i załatwienie sprawy przez Urząd nastąpi zgodnie z art. 35 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego.Informacje dotyczące wysyłania za pośrednictwem poczty lub kuriera wniosków wraz z dokumentami do Wydziału Komunikacji i Transportu można uzyskać pod numerami telefonów:
• Rejestracja pojazdów: 14 680 31 40,
• Wyrejestrowanie pojazdu, zgłoszenie nabycia/zbycia  pojazdu:14 680  31  40,
• wtórnik tablicy, dodatkowa tablica, zaświadczenia: 14 680 31 42, 14 680 31 40,
• Odbiór stałych dowodów rejestracyjnych, wpisanie adnotacji do dowodu rejestracyjnego, dopisanie/wykreślenie współwłaściciela, wtórnik  nalepki kontrolnej: 14 680 31 40.

W związku z zagrożeniem wynikającym z rosnącej liczby zachorowań spowodowanych koronawirusem SARS-CoV-2 (COVID-19), w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców powiatu dębickiego, a także pracowników Starostwa Powiatowego w Dębicy, starosta Piotr Chęciek zwraca się z prośbą o ograniczenie do minimum osobistych wizyt w Wydziale Komunikacji i  Transportu w celu załatwienia spraw.

Zachęca, by przy załatwieniu sprawy w Wydziale Komunikacji i Transportu korzystać z możliwości przesłania wniosków z wykorzystaniem poczty lub kuriera oraz skrzynki podawczej ePUAP. Informuje też interesantów Wydziału Komunikacji i Transportu Starostwa Powiatowego w Dębicy, że dochowanie 30-dniowego terminu rejestracji pojazdu sprowadzonego z innego kraju Unii Europejskiej albo nie zgłoszenia w takim samym terminie nabycia/zbycia pojazdu zarejestrowanego w kraju, w obecnej sytuacji epidemiologicznej będzie analizowane przez urząd z uwzględnieniem pojęcia siły wyższej w rozumieniu przepisów Kodeksu postępowania administracyjnego.

Każdy przypadek będzie odrębnie analizowany przez urząd pod kątem zastosowania kary pieniężnej wskazanej w art. 140mb ustawy Prawo o ruchu drogowym celem rozstrzygnięcia, czy  przekroczenie terminu miało związek z sytuacją epidemiologiczną. W przypadku stwierdzenia przez urząd, że przekroczenie terminu miało związek z sytuacją epidemiologiczną, wyłączone będzie zastosowanie sankcji określonej w/w przepisie.

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe