#NieKłamMedyka - akcja także w Dębicy

  • 19.03.2020, 17:22 (aktualizacja 19.03.2020, 19:50)
  • Grzegorz Król
#NieKłamMedyka - akcja także w Dębicy
Ratownicy medyczni i inni pracownicy szpitala w Dębicy przyłączyli się do ogólnopolskiej akcji #NieKłamMedyka. Ma ona związek z pandemią koronawirusa.

Jak wyjaśniają niektórzy z pacjentów zachowują się nieodpowiedzialnie. Choć mieli kontakt z osobami, które wróciły z zagranicy, nie przyznają się do tego. Narażają tym samym na zakażenie zdrowych pacjentów Szpitalnych Oddziałów Ratunkowych, jak i personel szpitala.

- Jeśli ktoś ma obawy, że mógł zarazić się lub objawy koronawirusa, to powinien dzwonić po pogotowie, a nie przyjeżdżać do szpitala i wchodzić między innych - apelują pracownicy dębickiego szpitala.

Wyjaśniają, że niestety często bywa i tak, że ktoś ma gorączkę, czy kaszel, ale zataja, że mógł od kogoś się zarazić.

Ratownicy z całego kraju wysyłają zdjęcia, które następnie publikowane są na fejsbukowym profilu Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja. Znaleźć możemy tam również zdjęcie dębickich bohaterów, którzy każdego dnia narażają swoje zdrowie, walcząc z koronaworusem.

Czytaj także: Kobieta z koronawirusem przewieziona do Łańcuta

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (6)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Xxo
Xxo 20.03.2020, 14:25
Panie Adamie a komentarzach pisze o ci chodzi. Czytaj że zrozumieniem...
adam
adam 19.03.2020, 21:53
Ale o co chodzi ?
Debiczanka
Debiczanka 19.03.2020, 21:42
Droga Pani otóż dlatego aby nie narażać innych na zakażenie. Nie każdy posiada swój środek transportu. Chyba lepiej karetka specjalnie przygotowana niż autobusem...
Krystyna
Krystyna 19.03.2020, 18:13
A dlaczego po pogotowie a nie zgłosi się sam na oddział zakaźny jak ma sam możliwość przyjechać a nie ma stanu zagrożenia zdrowia i życia i może się sam poruszać taki Oddział z Izbą Przyjęć posiada ZOZ w Dębicy
Debiczanka
Debiczanka 19.03.2020, 21:31
Nie sam droga Pani aby właśnie nie narażać innych osób na zarażenie. Nie każdy ma swój środek transportu. Pozdrawiam
Krystyna
Krystyna 20.03.2020, 21:35
Rozważ czy taka decyzja jest dobra bo Dębica nie posiada karetki epidemiologicznej a po takim wyjeździe z wywiadem podejrzenia zarażenia koronawirusem taka karetka jest wyłączona z jazdy na przynajmniej 3 godziny i ktoś inny w potrzebie na czas nie uzyska pomocy przez czyjąś niewiedzę

Pozostałe