Dębicki MOPS szyje maseczki ochronne

  • 20.03.2020, 13:32 (aktualizacja 20.03.2020, 19:19)
  • Tomasz Ratuszniak
Dębicki MOPS szyje maseczki ochronne fot. Urząd Miejski w Dębicy.
Konkretnie pracownicy Dziennego Domu Senior + i Placówek Wsparcia Dziennego Zgrana Paka działające pod Miejskim Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Dębicy.

Wyprodukowane maseczki mają służyć przede wszystkim pracownikom MOPS, którzy świadczą usługi opiekuńczo-pielęgnacyjne w domach, udzielają pomocy osobom starszym oraz bezdomnym. Mają przede wszystkim zapobiegać bezpośrednim kontaktom rąk z ustami oraz chronić twarz, np. w sytuacji kasłania w pobliżu osoby zarażonej.
- Z tego względu, podobnie jak fartuchy, są to elementy kluczowe w walce z rozprzestrzenianiem się choroby, a równocześnie deficytowe z uwagi na coraz większe obciążenie służby zdrowia - przekonują pracownicy MOPS.
Przypominają przy okazji, że samo zakładanie maseczki powinno odbywać się w określonych warunkach. Najpierw należy zdezynfekować ręce. Maska powinna być tak założona, żeby zakrywała usta, nos i podbródek. Nie powinno być też luk między twarzą a maską. Nie powinno się też dotykać maski podczas jej używania i wymienić, gdy tylko stanie się wilgotna.

Źródło: Urząd Miejski w Dębicy.

Tomasz Ratuszniak

Zdjęcia (6)

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (4)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Grg
Grg 20.03.2020, 21:49
:| serio? Przecież maseczka nie chroni osób które są zdrowe, nawet lekarze to mówią, wirusolodzy, epidemiolodzy. Jak widzę ludzi w masce co myślę? że są zarażeni, chorzy. Bo właśnie Ci powinni nosić maski, by nie zarazić innych. Proste.
egon
egon 20.03.2020, 23:20
Wcale nie jest to proste, w Chinach wszyscy nosza maseczki z prezydentem na czele. W Czechach wprowadzono obowiązek noszenia zabezpieczen na twarz - moze byc maseczka, chusta, bandana etc. Jakos bardziej w tym zakresie wierzę Chińczykom bo oni już epidemię (chyba) przeszli. Jeżeli wszyscy nosiliby maseczki (nie musiały by być jednorazowe) to wirus miałby utrudnioną drogę zakażania - każdy byłby chroniony przez maskę innej osoby i swoją.
A nasi lekarze chyba mówią inaczej bo z tym wirusem w takiej skali nie mieli do czynienia.
witek
witek 20.03.2020, 16:28
a tak wszedzie wymagany atest unijny te maski beda mialy? jezeli tak to jak byl nadany jestem zainteresowany zdobyciem tak szybko atestu unijnego
Baba Jaga
Baba Jaga 20.03.2020, 22:56
Ależ nikt nie każe Ci z nich korzystać. Krytykować każdy potrafi, gorzej, gdy trzeba wykazać się inicjatywą. Nie pomagasz - nie wtrącaj się, jeśli ludzie robią coś dobrego dla innych.

Pozostałe