Od dziś obowiązuje zakaz wejścia do lasu

  • 20.03.2020, 19:04 (aktualizacja 20.03.2020, 22:24)
  • Janusz Grajcar
Od dziś obowiązuje zakaz wejścia do lasu
Decyzją nadleśniczego Nadleśnictwa Dębica Wacława Pankiewicza od 20 do 31 marca nie można wchodzić do lasu.

Decyzja:

Na podstawie art. 26 ustawy o lasach z dnia 28 września 1991 r. oraz ustawy z dnia 2 marca 2020 r. o szczególnych rozwiązaniach związanych z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19, innych chorób zakaźnych oraz wywoływanych nimi sytuacji kryzysowych, wprowadzam zakaz wstępu do lasu w okresie od 20 marca do 31 marca 2020 r.

W związku ze wzmożonym ruchem rekreacyjnym i turystycznym osób na leśnych drogach, ścieżkach, parkingach dochodzi do tworzenia się skupisk rożnych osób, co stanowi wysokie ryzyko przenoszenia koronawirusa.

Wacław Pankiewicz
Nadleśniczy Nadleśnictwa Dębica

Zakaz nie dotyczy sprzedaży i wydatku drewna.

Czytaj też: Burmistrz wprowadził kolejny zakaz. Będą mandaty

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (14)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Kuba
Kuba 21.03.2020, 19:01
Pankiewicz na Prezydenta.Ale jaja.
Szyszko
Szyszko 21.03.2020, 13:34
Wyciąć lasy w pień dla świętego spokoju.
TakiNarod
TakiNarod 21.03.2020, 13:43
A czy wiele ci ich jeszcze zostało ? Podmiot Lasy Państwowe są niezależne i maja swój budżet, wiec wycinka trwa w najlepsze. Wystarczy zobaczyć Las między Chotową a Głowaczową a raczej to co z niego zostało. Jak da się dorobić do premii to Leśnik tnie bo nim więcej sprzeda tym więcej zarobi. Trąbie na nich tak damo jak na pseudo myśliwych pląsających się po lądach .
Jan
Jan 21.03.2020, 18:51
Leśnicy tną lasy ile wlezie ale mają wymówkę ,ze koranowirusy po lasach wielkości gąsienic siedzą. Głupoty Panie jakieś.
Joe
Joe 21.03.2020, 10:42
Byłem wczoraj w lesie, dwie godziny spaceru i nie spotkałem ani jednej osoby... Rozumiem że zakaz dotyczy jedynie lasów w powiecie dębickim
zdrowy rozsądek
zdrowy rozsądek 21.03.2020, 09:45
Taki tekst można znaleźć na stronie
asy.gov.pl/pl/informacje/aktualnosci/koronawirus-jak-bezpiecznie-wybrac-sie-do-lasu-w-czasie-epidemii

Koronawirus: jak bezpiecznie wybrać się do lasu w czasie epidemii?
20.03.2020 | Krzysztof Trębski, DGLP
nie wiadomo o co chodzi???
Leśniczy
Leśniczy 20.03.2020, 22:58
Skupiska pięciu osób na kilometr kwadratowy lasu są niebezpieczne, natomiast skupiska w lokalach wyborczych 10 maja są zupełnie niegroźne. Lasy zamykamy dla ludzi, zapraszamy na wybory prezydenckie.
z
z 20.03.2020, 22:07
Komunikaty płynące z dyrekcji lasów państwowych nic nie mówią o zakazach. Czyżby lokalny księciunio władzą się zachłysnął ?
Zuza
Zuza 20.03.2020, 20:14
Tylko drewno mogło takie coś wymyśleć !
Jolka
Jolka 20.03.2020, 19:35
Intencje może były dobre, ale skutek... - ręce opadają - więcej ludzi zostanie w skupiskach w mieście. O to chodziło?
Wesa
Wesa 21.03.2020, 09:19
Siedzieć na *** a nie myśleć o skupiskach tu i tam
###
### 20.03.2020, 20:24
Siedź w domu!!!!! Może poczytaj.
Apel
Apel 23.03.2020, 21:39
Nie wyłączajmy myślenia. Krytycznego też. Naprawdę nie to jest sposobem na nasze problemy. Nie jest nim z pewnością zamykanie dostępu do lasów okolic Dębicy czy Pilzna...
/
/ 20.03.2020, 20:23
W lesie są raczej skupiska drzew niż ludzi.

Pozostałe