Czternaście nowych przypadków

  • 20.03.2020, 20:33 (aktualizacja 20.03.2020, 20:50)
  • Grzegorz Król
Czternaście nowych przypadków Cassiopeia_Arts z Pixabay
Do 425 osób wzrosła liczba osób, u których potwierdzony został koronawirus. W porównaniu z poprzednim komunikatem Ministerstwa Zdrowia liczba ta wzrosła o 14 nowych przypadków.

- Potwierdzone przypadki dotyczą: 9 osób z woj. łódzkiego, 3 osób z woj. śląskiego i po 1 osobie z woj. warmińsko-mazurskiego, małopolskiego. W sumie liczba osób zakażonych koronawirusem: 425/5 (wszystkie pozytywne przypadki/w tym osoby zmarłe) - informuje MZ.

W przypadku województwa małopolskiego chodzi o Dąbrowę Tarnowską. Wirus potwierdzony został u mężczyzny w sile wieku.

Najwięcej osób zakażonych to mieszkańcy województwa mazowieckiego - 107. Z kolei najwięcej zgonów spowodowanych koronawirusem miało miejsce w województwie dolnośląskim - 2. Na Podkarpaciu do teraz odnotowanych zostało 19 osób, u których potwierdzono wirusa. Jedynym śmiertelnym przypadkiem był ten 67-letniego mężczyzny, który zmarł w szpitalu w Łańcucie. Dzisiaj przed południem poinformowano o kolejnej ofierze. Miała nią być 27-letnia kobieta. Ostatecznie okazało się, że choć była nosicielką koronawirusa, to zmarła w wyniku zakażenia organizmu posocznicą.

Przypominamy również, że przed godziną 20 minister zdrowia Łukasz Szumowski poinformował podczas konferencji prasowej o wprowadzeniu stanu epidemii w Polsce. Do tej pory obowiązywał stan zagrożenia epidemicznego. Wejście na wyższy poziom daje nowe możliwości m.in. wojewodom i rządowi. Państwo może obecnie np. przejąć prywatny samochód, jeśli uzna, że jest on niezbędny do walki z epidemią. Może również zażądać także udostępnienia lokalu czy terenu. W wyjątkowych sytuacjach będą tworzone strefy, z których nie będzie można wyjechać, ani do nich się dostać. Strefami mogą być obejmowane całe miasta, czy regiony, tak jak to miało miejsce w Chinach.

Czytaj także: Rząd wprowadził stan epidemii. Co to oznacza?

Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe