Milionowy kontrakt Pex-Pool Plus. Klientem - MON

  • 21.03.2020, 16:11 (aktualizacja 21.03.2020, 16:40)
  • Janusz Grajcar
Milionowy kontrakt Pex-Pool Plus. Klientem - MON Prezes spółki Agregaty Pex-Pool Plus Janusz Kania ma kolejne powody do zadowolenia.
Inspektorat Uzbrojenia MON rozstrzygnął przetarg na Kontenerowe Zestawy do Odkażania Ludzi (KZdOL) Apis-2. Wygrało go konsorcjum firm Agregaty Pex-Pool Plus z Dębicy, którego właścicielem jest Janusz Kania, i Lubawa z Ostrowi Wielkopolskiej.

Kontenerowe Zestawy do Odkażania Ludzi mają trafić na wyposażenie pododdziałów wojsk chemicznych Sił Zbrojnych RP. W przetargu, który ogłoszony został 5 kwietnia 2018 roku, Inspektorat Uzbrojenia MON poszukiwał dostawcy 26 sztuk KZdOL.

Otwarcie ofert nastąpiło 31 stycznia 2020 r., wtedy okazało się, że jedyną złożyły właśnie Pex-Pool Plus i Lubawa. Postępowanie rozstrzygnięte zostało ostatecznie w marcu. Do podpisania umowy ma dojść już wkrótce. Wartość zamówienia wynosi prawie 32,3 mln zł brutto. Pierwsza partia sprzętu ma być gotowa do 30 listopada 2021 roku, kolejna rok później.

W skład KZdOL wchodzić będą kontenery i wyposażenie dodatkowe typu namioty, agregaty prądotwórcze i systemy łączności. Wszystko przewożone będzie prawdopodobnie na podwoziu Jelcza i służyć do prowadzenia zabiegów sanitarnych i likwidacji skażeń bronią atomową, biologiczną i chemiczną. W ciągu godziny z takiego zestawu będzie mogło skorzystać 48 żołnierzy. 

Apis-2 będzie autonomiczny jeśli chodzi o zaopatrzenia w wodę i odkażalniki i będzie pozwalał na pracę w warunkach polowych, bez względu na porę dnia i roku.

To drugi tak duży sukces dębickiej firmy odniesiony w ciągu kilku ostatnich miesięcy. Pod koniec listopada ubiegłego roku właściciel spółki Pex-Pool Plus Janusz Kania podpisał umowę z Pete'm Bata, wiceprezesem polskiego programu zintegrowanej obrony przeciwlotniczej i przeciwrakietowej Raytheon IDS. Na jej mocy ma dostarczyć kontenery operacyjne dla systemów łączności i wsparcia technicznego w ramach projektu Wisła Patriot. Więcej czytaj TUTAJ.

Czytaj także: Od dziś obowiązuje zakaz wejścia do lasu

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe