Zwierzęta nie zarażają!

  • 22.03.2020, 08:40 (aktualizacja 22.03.2020, 09:28)
  • Agnieszka Majba-Pochwat
Zwierzęta nie zarażają!
Nie ma obaw, że od czworonoga zarazimy się koronawirusem. Powstają grupy pomocowe do opieki nad zwierzętami ludzi chorych lub objętych kwarantanną.

Krajowa Izba Lekarsko-Weterynaryjna zapewnia, że zgodnie z wiedzą Światowej Organizacji Zdrowia i Światowej Organizacji Zdrowia Zwierząt właściciele zwierząt mogą być spokojni – ich podopieczni nie przenoszą koronawirusa. 

Natomiast Główny Inspektorat Weterynarii informuje, że nie ma żadnych przeszkód, aby w okresie kwarantanny opiekę nad swoimi zwierzętami na terenie domu lub gospodarstwa sprawował ich posiadacz, o ile stan zdrowia mu na to pozwala i nie musi się on w związku z tym nigdzie przemieszczać. Osoby, które nie mogą zapewnić w tym okresie zwierzętom należytej opieki, powinny w pierwszej kolejności zwrócić się o pomoc do sąsiadów, znajomych lub rodziny. W przypadku zwierząt domowych (psów), które muszą być regularnie wyprowadzane na zewnątrz, optymalnym rozwiązaniem jest przeniesienie ich na czas trwania kwarantanny do domu nowego opiekuna.

Na facebooku powstała grupa Pies w koronie. Mogą tam szukać pomocy w opiece nad czworonogiem osoby, które same nie mogą jej sprawować z powodu choroby bądź kwarantanny. Tam również zgłaszają się chętni, by taką pomoc zaoferować. 

Agnieszka Majba-Pochwat

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe