Zostańcie w domach, a zakupy powierzcie... burmistrzowi

  • 22.03.2020, 15:45 (aktualizacja 22.03.2020, 16:44)
  • Janusz Grajcar
Zostańcie w domach, a zakupy powierzcie... burmistrzowi
O to, by zostali w domach, prosi szczególnie seniorów, ale także innych mieszkańców, w Nadzwyczajnym Komunikacie Parafialnym nr 2 ks. Ryszard Piasecki, proboszcz wspólnoty św. Jadwigi w Dębicy.

Boimy się koronawirusa, zwłaszcza wobec doniesień o ofiarach we Włoszech czy Hiszpanii. Nie wiemy jakie tempo przybierze epidemia w naszym kraju. Dobrze, że politycy nieco zamknęli swoje przepiękne usta i wstrzymują swoje głupie zdania. Żadnej epidemii nie da się przewidzieć jak i nie da się przed nią skutecznie zabezpieczyć. To już wiedział mój praprapradziadek.

Natomiast wszelkie możliwe środki są w zasięgu naszej ręki. Wydaje mi się, że mamy wystarczającą informację na ten temat i stosowne zalecenia. Trzeba tylko to wykonać. I dlatego apeluję o słuchania władz sanitarno-epidemiologicznych. Jeżeli jest wskazanie na pozostawanie w domu to pozostańmy w nim, jeżeli mamy dbać o higienę to zwiększmy ją o 500%. Ten czas można wykorzystać na wiele pożytecznych rzeczy. Ponadto módlmy się w gronie rodzinnym – tak zawsze czynili prawdziwi chrześcijanie.

Apel do osób starszych – pozostańcie w domach a zakupy powierzcie komuś z rodziny, sprawniejszym sąsiadom czy w ostateczności  burmistrzowi - pisze ks. Ryszard Piasecki.

Czytaj też: Transmisje mszy św. na żywo z naszych kościołów

Janusz Grajcar

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (7)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.
Jurek
Jurek 22.03.2020, 22:34
powierzając wykonanie zakupów, nieważne czy burmistrzowi czy Piaseckiemu, pamiętajmy o dziewczynach w sklepach które te zakupy muszą zrealizować. Są na pierwszej "linii ognia". a też mają rodziny do których chcą po pracy wrócić.
Jurek
Jurek 22.03.2020, 21:22
A może ktoś pomyśli o tych dziewczynach w sklepie które powierzenie tych zakupów muszą zrealizować. Są na pierwszej linii po to abyśmy mieli co do gara włożyć. Niech o nich pomyślą właściciele i skrócą im godziny pracy. ONE tez mają rodziny i chcą wrócić do dzieci, mężów, do domu.
jarek
jarek 22.03.2020, 18:41
rozdział państwo od kościoła w pełni
Jan
Jan 22.03.2020, 17:56
Fasoli farmazony z tym burmistrzem Pan Piasecki trzy po trzy. Żałosne.
Parafianka
Parafianka 22.03.2020, 17:43
Dlaczego burmistrzowi? A może księdzu ze swojej parafii? Czyż nie do tego są powołani, aby nieść pomoc potrzebującym?
XYX
XYX 22.03.2020, 18:47
Posyłam was na pracę bez nagrody, na ciężki trud..
smutne ale prawdziwe
smutne ale prawdziwe 22.03.2020, 16:21
Burmistrz przeprowadzi kilkidniową analizę, potem rozłoży ręce albo popatrzy na kogo to zrzucić...

Pozostałe