Zakażony blisko Dębicy

  • 22.03.2020, 17:48 (aktualizacja 22.03.2020, 21:17)
  • Grzegorz Król
Zakażony blisko Dębicy
Ponad sześćdziesiąt nowych przypadków zakażenia koronawirusem zostało stwierdzonych w Polsce. Najwięcej w województwie mazowieckim. W ostatnim komunikacie Ministerstwa Zdrowia nie pada nazwa naszego województwa. Ale wśród nosicieli jest jedna osoba z powiatu dąbrowskiego.

- Mamy 64 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, potwierdzone pozytywnym wynikiem testów laboratoryjnych. Potwierdzone przypadki dotyczą: 20 osób z woj. mazowieckiego, 15 osób z woj. łódzkiego, 10 osób z woj. dolnośląskiego, 6 osób z woj. wielkopolskiego, 5 osób z woj.śląskiego, 4 osób z woj. małopolskiego, 2 osób z woj. lubuskiego oraz po 1 osobie z woj. lubelskiego i warmińsko-mazurskiego - brzmi komunikat MZ.

Tym samym łączna liczba osób zakażonych w Polsce przekroczyła sześćset i wynosi 627. W tej liczbie zawiera się również 7 zgonów spowodowanych chorobą COVID-19. Jak udało się dowiedzieć jedna z zakażonych osób z województwa małopolskiego, to mężczyzna w sile wieku, z okolic Dąbrowy Tarnowskiej. Odbywa kwarantannę domową, a jego stan jest dobry. Pozostałe dwa przypadki dotyczą mieszkańców powiatu nowosądeckiego i nowotarskiego.

Jak informuje Ministerstwo Zdrowia łącznie w Polsce są 1084 osoby hospitalizowane, z kolei 48 632 osoby są objęte kwarantanną, a 80 348 osób przebywa w kwarantannie po powrocie z zagranicy. Kolejne 58 826 osób objętych jest nadzorem epidemiologicznym. Tylko dzisiaj przybyło 91 potwierdzonych przypadków wystąpienia koronawirusa w Polsce.
Grzegorz Król

Podziel się:

Oceń:


Komentarze (0)

Dodanie komentarza oznacza akceptację regulaminu. Treści wulgarne, obraźliwe, naruszające regulamin będą usuwane.

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu www.debica24.eu. Agencja Wydawnicza Agard z siedzibą w 39-200 Dębica, ul. Żeromskiego 10 jest administratorem twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania.

Pozostałe